Wpis z mikrobloga

2 lata kalisteniki na powietrzu 3-4 razy w tygodniu z przerwą kilku miesięcy w środku. Zbudowane na guseppe, gotowych hamburgerach, pierogach z biedry, tostach, delicjach i coli zero. Fotka po spompowaniu, ale jestem naprawdę zadowolony z tego co udało się osiągnąć bez żadnej diety, supli i planu. Udało się dobić do 16 podciągnięć nad chwytem, 35 pompek, 70kg na klatę, kilku muscle upów z wymachem nóg i staniu na rękach na wysokich poręczach do dipów przy 170cm wzrostu.

Od kilku miesięcy progres jednak baaardzo mocno zwolnił (przejście z 14 na 16 podciągnięć zajęło mi +- 5 miesięcy), dodatkowo po dorzuceniu skoków skręciłem dwa tygodnie temu kostkę, a marzy mi się w najbliższych miesiącach powolny muscle up bez wyrzutu nogami i planche. Po przeprowadzce do Wrocławia wreszcie mam dostęp do siłowni, ale tak naprawdę nie wiem, czy się na nią przerzucić, czy zostać na drążkach, trening na powietrzu na pewno sprawia mi dużo więcej frajdy.

Czy z doświadczenia macie jakieś pro tipy, które małym kosztem dały Wam większe możliwości dalszego progresu? Na gotowanie nie mam obecnie warunków (ani kuchenki, ani zbyt dużych funduszy), ale mógłbym dorzucić coś do jedzenia, może jakieś suple, a może zmienić technikę treningu (do tej pory to były jedynie podciągnięcia nad/pod chwytem, muscle upy z wymachem nóg, pompki, stanie na rękach, przysiady, wzniosy na palce, skoki, dociągnięcia nóg do drążka na brzuch)?

#mirkokoksy #silownia #kalistenika #pokazforme
Santiego - 2 lata kalisteniki na powietrzu 3-4 razy w tygodniu z przerwą kilku miesię...

źródło: 379636934_822761266153089_636079006232468825_n

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • 0
@zaciskk: 26, niestety późno zacząłem, bo na studiach liczył się tylko LoL i piłka, ale mam nadzieję, że mimo wszystko uda się jeszcze nauczyć kilku cięższych ćwiczeń/pozycji, jak właśnie planche, flaga, czy też air flare w najbliższych latach
  • Odpowiedz
  • 0
@pytajek: Do tej pory niestety nie próbowałem, zacząć od czegoś pokroju 5kg, czy wrzucić od razu jakiś cięższy talerz? Zastanawiam się ile podciągnięć/dipów (dipów robię mniej więcej tyle samo co podciągnięć) w takiej serii z obciążeniem będzie optymalne - 6, czy może więcej? Na yt dawno temu oglądałem jakiś film z Ianem Barseagle, który wspomniał, że największy progres zapewnił mu właśnie dodatkowy ciężar w pasie, ale wtedy nie miałem jeszcze dostępu
  • Odpowiedz
  • 1
@ArchDelux: Wykop, a ja jestem zadbany? #pdk Chłopu mocno brakuje uznania, bo chłop na siłowniach na powietrzu rywalizuje zazwyczaj jedynie z dziećmi z pobliskiej podstawówki albo z emerytami :(
  • Odpowiedz
  • 0
@ArchDelux: Nie znoszę dzieci, strasznie mnie irytują, ja dla atencji jedynie piszę sobie na wypoku, a dziecko dla atencji, np. siostrzeniec, jest w stanie roznieść w pył pół mieszkania rodziców :| Stwierdzam tylko fakty, że nawet tak profesjonalne i fajnie zrobione projekty jak np. Parkour Park we Wrocławiu są często okupywane w dużej mierze przez dzieci, studentów i emerytów, bo pracownicy korzystają z multisporta i po prostu chodzą na siłkę. Ale
  • Odpowiedz
  • 1
@kiedys_wygram: @paxtax 170cm, od kilku lat kręcę się koło 65-66kg. Jak mi zaczyna spadać, bo jestem przez np. kilka tygodni zafiksowany na robieniu hobbistycznie jakiejś strony internetowej i nie odczuwam aż tak głodu w ciągu dnia, to po tym okresie automatycznie zaczynam więcej jeść i szybko wracam do standardu, natomiast w drugą stronę, jak idę pod 70kg, to mój organizm automatycznie nastawia się na bardzo duże ilości kardio i zaczynam codziennie
  • Odpowiedz