Wpis z mikrobloga

  • 121
@vikop-ru: nooo to prawda xD dla mnie i małżonki ważne jest żeby było czerwone, wytrawne i żeby miało fajną etykietę xD
Widomo, że do pierwszego razu bo jak jest ch*jowe to nie kupujemy drugiej takiej samej, ale fakt że przyciąga uwagę
  • Odpowiedz
  • 526
@vikop-ru: Polecam aplikację vivino. Robi się zdjęcie etykiety i jest ocena innych ludzi od 1 do 5 pokazana i opinie. Też się kiedyś dowiedziałem z mirko o tym, jeszcze się nie zawiodłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@vikop-ru: ja po prostu googluje bo się absolutnie w ogóle na winach nie znam. Z resztą kupuję je tylko wtedy kiedy muszę takowego dolać do potrawy przy gotowaniu, a to co zostanie jest ew do spożycia do posiłku. Jak zostanie mało to jest to gift dla kucharza.
Tak, ja jestem kucharzem.
  • Odpowiedz
  • 4
@vikop-ru ja odkryłem coś takiego jak wino zielone (verde) i to było coś co zmieniło moje życie, bo nigdy za winem nie przepadałem. Więc teraz tylko patrzę czy jest na butelce "verde" i biorę najtańsze ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@vikop-ru: jest taki marketowy sikacz który ma rożne nazwy. W biedronkach (i chyba zabkach) nazywa się Le Carillon, a w innych Beauvillon. Charakterystyczną cechą jest to że butelka ma litr a nie standardowe 0.7. Polecam. Jest pelna gama - polwytrawne, polslodkie, slodkie (deserowe)
Na lato jak gorąco to biale albo różowe (do schlodzenia), poza tym czerwone.
  • Odpowiedz