Wpis z mikrobloga

Info do osób które korzystają z mObywatela:
W przypadku gdy nie da się zalogować, włączcie tryb samolotowy. Po zalogowaniu ale wykryciu braku internetu będzie na dole "przejdź do aplikacji" a następnie będzie dostępny dowód osobisty.

Prośba o plusa dla zasięgu.
#wybory

  • 35
  • Odpowiedz
@Rabusek mi się wydaje że to utrudnianie. Jeden gościu od tych co wydawał karty wciskał wały że trzeba być zameldowanym aby oddać głos. Powiedział też żeby w apce sprawdzić czy na pewno ma się tutaj prawo do oddania głosu. Na dodatek babka która bossuje i pomaga w kwestiach przepisów go obserwowała.

A apka też mi nie działała. Po 1 próbie logowania wywaliło że hasło źle i czekaj 5 minut. Wcześniej kiedy wpisałem
  • Odpowiedz
@poczatkujacywycoopowicz:

wszędzie zabierasz ze sobą dowód w postaci fizycznej? Ja np. Częściej zostawiam go w domu bo to badziewie które rzadko używam i mogę gdzies zapodziac kiedy nie leży w jednym miejscu. Telefon zawsze masz w kieszeni i bardziej go pilnujesz bo jest potrzebny codziennie.

Wiadomo, że nie wszędzie się zabiera plastik, ale żeby nie mieć na tyle wyobraźni idąc na wybory, by jednak pomyśleć o tym, to chyba i dobrze,
  • Odpowiedz
że trzeba być zameldowanym aby oddać głos


@poczatkujacywycoopowicz: Niestety tak jest. Przekonałem się o tym w prezydenckich, gdzie wymeldowałem się pomiędzy turami i w drugiej turze nie było mnie na liście i nie mogłem głosować.

W tych wyborach po zalogowaniu się na na profil zaufany miałem informację, że nie jestem na żadnej liście i żeby móc głosować muszę się do którejś dopisać albo odebrać zaświadczenie.
  • Odpowiedz
@poczatkujacywycoopowicz: Druga część wypowiedzi o apce to zwykle kłamstwo. Moja praca polega na m.in sprawdzaniu dowodów i odkąd pamiętam to w mObywatelu trzeba było czekać 5 minut jeżeli wpisało się złe hasło bodajże 3 razy pod rząd. A jeżeli kłamiesz w tej sprawie to pewnie pierwszy akapit to też farmazon.
  • Odpowiedz
@zielony_goblin trzeba czytać że zrozumieniem xD 1. Idzie się na wybory z plastikiem. 2 mowa o apce. 3 .nikt nie powiedział o legitymowaniu się dowodem. Jacy wy jestescie upośledzeni że dopisuje cię sobie historię że ktoś poszedł bez dowodu.

Mowa cały czas o niedziałającej apce a nie o dowodzie xD #!$%@? ameby umyslowe
  • Odpowiedz
Ja nie głosowałem w miejscu zameldowania,


@poczatkujacywycoopowicz: Ale ty mówisz o głosowaniu poza miejscem zameldowania, a ja mówię o sytuacji gdzie w ogóle nie byłem nigdzie zameldowany w Polsce. Byłem przekonany, że będę dopisany do listy tam gdzie byłem ostatnio a jak się okazało nie byłem nigdzie, nie mogłem w dniu wyborów oddać głosu/
  • Odpowiedz