Wpis z mikrobloga

W mojej komisji teraz jest kolejka na jakieś 600 osób. Głosowanie się nie odbywa bo zabrakło kart do głosowania. Karty zostały podobno zamówione o godzinie 17 i do tej pory jadą. Ci co staną w kolejce do godziny 21 na pewno zagłosują.

Pytanie mam. Czy jak nie zakończy się głosowanie to podadzą wyniki exit o 21? #wybory #krakow
  • 11
  • Odpowiedz
@krokof Niech mi ktoś powie jakim cudem może braknąć kart skoro każda komisja wie jaka liczba osób jest uprawnionych do głosowania
  • Odpowiedz
@hirko nigdy nie ma tyle kart ile uprawionych w danej komisji, bo frekwencja zazwyczaj oscyluje w okolicach 50%. Tylko komisja musi mieć mózg i ogarnąć, że skończą im się karty i zamówić je odpowiednio wcześniej, a nie jak zostanie im ich tylko 100…
  • Odpowiedz
Niech mi ktoś powie jakim cudem może braknąć kart skoro każda komisja wie jaka liczba osób jest uprawnionych do głosowania


@hirko: przeciez można przyjść z czapy do dowolnej komisji z zaświadczeniem do głosowania. Problemy byly w miejscach mocno obłożonych przez studentów jak okolice miasteczka agh
  • Odpowiedz