Wpis z mikrobloga

Właśnie okazało się ,że te mówienie w mediach ,że Pis chciał wejść w koalicje z Konfederacją były prawdą. Oto wypowiedzi polityków Pis po wynikach wyborów :

"Muszę to sobie wszystko w głowie poukładać. Nie wypieram tego, co się stało, ale liczę jeszcze, że poprawimy wyniki - mówi nam polityk partii rządzącej. Nie traci nadziei: - Liczę na to, że w poniedziałek okaże się, że mamy więcej mandatów i urośnie Konfederacja. Ale co dalej? Bóg raczy wiedzieć. Boję się, że nawet jak poprawimy wyniki, to i tak bez szans na jakąkolwiek większość".

Inny załamywał ręce: - "Co ci z Konfy zrobili? Przecież my nawet z nimi nie mamy o czym rozmawiać. Słabizna, straceni koalicjanci."

"Jest gorzej niż się spodziewaliśmy - przyznaje jeden z polityków PiS. A działacz, z którym rozmawialiśmy w siedzibie partii przy Nowogrodzkiej, po ogłoszeniu wyników przekazał w kuluarach: - Nawet z całą Konfederacją nie mamy szans stworzyć stabilnego rządu."

Myślałem ,że opozycyjne media kłamią na temat koalicji Pis -Konfederacja a teraz się okazuje ,że jednak mówili prawdę. Oni od samego początku mieli cichy i ukryty sojusz. Opozycja przynajmniej od samego początku nie kryła się z tym ,że będzie chciała zawrzeć koalicje i nie robiła wyborców w konia.

Żeby nie było. Ja mam akurat w wielu aspektach konserwatywne poglądy ,ale przecież widzę ,że Pis szczuł na ludzi i skłócał naród . Nie jestem na to ślepy.

#konfederacja #pis #bekazpisu #polityka #wybory2023 #wybory
  • 9
@mambar: "Właśnie okazało się ,że te mówienie w mediach ,że Pis chciał wejść w koalicje z Konfederacją były prawdą." - gdzie sie tak okazało bo nic takiego nie napisałeś poza jakimiś wypowiedziami posłów PISu bez nazwisk. Chyba, że w tym zdaniu chodzi Ci o same chęć wejscia w koalicje poszczególnych posłów bez zgody drugiej strony.
  • 0
@Jah00: nie zwracasz uwagi na jedną rzecz. W Konfederacji jest sporo młodych polityków , którzy jeszcze nie dorobili się prawdziwie dużej forsy i nigdy nie mieli żadnych wysokich stanowisk. Pis byłby bardzo hojny dla nich bo wiedzą ,że pod względem podejścia do Unii i demokracji mogliby się najlepiej dogadać właśnie z Konfederacją więc w ruch szłyby wszelkie stanowiska i być może nawet zaproponowaliby wystawienie kogoś z Konfy na prezydenta. Czy naprawdę
Czy naprawdę aż tak bezgranicznie ufasz Konfederacji ,że nie weszliby w koalicje


@mambar: O wiele bardziej. Liderzy dowiedli swoją postawą przez lata, że są tam nie dla kasy, tylko po to by coś zmienić, a nowych przypadkowych osób w sejmie nie będzie.