Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Chodzi ktoś w Rzeszowie na terapię DDA? Albo do kogoś z taką specjalnością, bo w sumie to nie wiem co mi jest, ale nie jest dobrze to na pewno. Jest wgl. możliwość na NFZ gdzieś?

#rzeszow #dda #psychoterapia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
@mirko_anonim nie wiem jak w Rzeszowie ale na NFZ nożna iść na psychoterapię tylko często długo się czeka na pierwsza wizytę. Jeśli czujesz się bardzo źle i się boisz o swoje życie czy zdrowie to polecam iść na oddział zamknięty lub dzienny bo tam Cię zdiagnozują jakimiś testami i wdraża leczenie. Noi bardziej polecam iść na pierwszy rzut do psychiatry (nawet na NFZ można iść do takowego bez skierowania) i tam lekarz
✨️ Autor wpisu (OP): @Kitku_Karola: nie no, aż tak źle nie jest żebym się bał o życie. Ogólnie przez większość życia towarzyszyło mi picie ojca, a że jestem jedynakiem to może jakoś bardziej to zadziałało na mnie i pierwsze co przychodzi mi do głowy to DDA, ale nie wiem czy każde dziecko alkoholika ma coś takiego. Jednak chyba najbardziej uciążliwe jest to, że włączając film np. 30 minutowy nie jestem
@mirko_anonim DDA to bardzo ogólnikowe określenie pod którym jest cała masa różnych zaburzeń osobowości czy problemów od osobowości zależnej, lekowy styl przywiązania czy jakieś poza bezpieczne schematy myślenia czy działania. Moim zdaniem jeśli chcesz możliwie szybko i bezpiecznie się leczyc to polecam iść na diagnoze testami. Na oddziałach zawsze zaczynaja od takiej diagnozy testami, a u psychiatry czy psychoterapeuty czedto ten etap się pomija ale wg mnie to złe bo sama leczyłam
@mirko_anonim alkoholizm, pracoholizm czy jakiekolwiek zaniedbania rodziców nawet drobne komentarze u rodziców niby którzy są modelowi mogą wywoływać różne problemy w życiu dorosłym i to się leczy. Czy to określisz jako DDA czy DDD to już mocno szerokie określenie i warto je zawęzić. Na pewno nie daj się wmanipulować do psychoterapii DDA/DDD grupowej bo bez wcześniejszej indywidualnej terapii przeżyjesz swoje traumy na tej grupowej i możesz mieć problem przez to dotrwać do
@Alvarez17 mogłabym. Pierwsze 2 wizyty były w obecności psychologa i psychiatry gdzie zadawały mi na przemian jakieś pytania z kwestionariuszy o moje dzieciństwo, to jak się czuje i jak sobie radzę. Jako ze się diagnozowalam na neuroroznorodnosc to miałam tez test sensoryczny czy jakieś ćwiczenia na wypbraznie lub taki test społeczny rozpoznawania mowy niewerbalnej. Na 3 spotkaniu miałam typowe testy papierowe zamknięte. 4 spotkanie to była rozmowa diagnostów z moim partnerem o
@mirko_anonim tak to jest wrodzone ale mi tego nikt wcześniej nie zdiagnozował, a problemy wynikające z autyzmu były niezaopiekowane wiec powodowały problemy w kontaktach z rówieśnikami a te z kolei powodowały traumy związane z rówieśnikami i kontaktami społecznymi (u mnie to powodowało zniekształcenia poznawcze ze nikt mnie nie może lubic i jestem dziwna i na nic nie zasługuje a u kogoś może z tych samych doświadczen pojawić się fobia społeczna)
@Alvarez17 trudny dom rodzinny mógł być bo rodzice nie ogarniali empatii i nie byli odpowiednio uważni i zaangażowani a bez diagnozy prędzej autyste to się boi zadzwonić do lekarza uznawali za idiotę a nie autyste który potrzebuje wsparcia w swoich trudnościach. Dużo autystów przez przeciętnych ludzi jest traktowanych jak ludzie dziwaczni i debilni ^^’ albo są traktowani jak ludzie bez empatii bo nie płaczą jak bóbr gdy babcia po 7 latach paraliżu