Wpis z mikrobloga

#wybory
WIG 6,05%
WIG20 +4,85%
są to bardzo duże wzrosty
PLN zyskuje do USD prawie 2% do EUR ponad 1,5%
Gospodarka wreszcie uwolniła się od pasożyta, trwa leczenie pacjenta.
  • 41
  • Odpowiedz
  • 1
@Luminarz_Osobisty: Zdajesz sobie sprawę z tego że osoba bezrobotna (bezrobocie) to taka która nie pracuje ale szuka pracy? I do takich osób nie kwalifikuje się patola która albo nie robi albo robi na czarno by nie zabrali im tego co pis dał. I tak właśnie wygląda pisowska walka z bezrobociem. Miałem kiedyś świetnego nauczyciela od przedsiębiorczości który miał dwie firmy wtedy plus nas uczył i uświadomił mi to osoba bezrobotna to
  • Odpowiedz
  • 0
@Wwolt zobaczymy jak to będzie, za szybko nie można też na to patrzeć, bo jeszcze nie odmrozili cen paliw i nie podnieśli stóp procentowych, obstawiam że po następnym posiedzeniu NBP będziemy mieli ciekawa sytuacje na rynku ;)
  • Odpowiedz
  • 2
@Retsew: Trzeba czekać finalnie na nowy rząd, jak już przyklepią to jeszcze sytuacja na rynku się poprawi. Liczby nie kłamią, za czasów PO inflacja leciała w dół.
  • Odpowiedz
  • 2
@Wwolt inflacja nie będzie leciała tylko dlatego bo po będzie u władzy, muszą nastąpić reformy gospodarcze i ktoś kto ma łeb musi wejść w poukrywane papiery i koszta i to ogarnąć. Podstawą jest to, zeby zarządzali tym ludzie którzy się znają, a nie byle przychlasty co mają haki na kogoś w rządzie.
  • Odpowiedz
  • 1
@Retsew: Wiem jak to działa i jaki to skomplikowany proces ale przyjmując że opozycja nie będzie np. podnosić minimalnej pensji tak intensywnie jak pis to już da wiele na korzyść spadającej inflacji gdzie właśnie ogromną rolę w niej gra podwyżka min. pensji.
  • Odpowiedz