Wpis z mikrobloga

#podkarpacie #podlasie #wybory
Przejrzałem sobie wyniki w poszczególnych regionach. Możecie mi wyjaśnić z czego wynika, aż taka przewaga pis nad resztą na wschodzie? Nie dociera tam sygnał inny niż tvp? Nie ma tam młodych ludzi? 500zł ma taką wartość, że przymykają oko na te wszystkie afery? Zrozumiałbym taki wynik w 2015 roku, ale po 8 latach złodziejstwa?!
  • 26
  • Odpowiedz
@Dominias o ile 8 czy 4 lata temu jeszcze to rozumiałem ze względu na duże różnice i niedoinwestowanie w tamtym regionie, tak teraz powoli już przestaje rozumieć. Wydaje mi się że główną role gra tutaj kościół i "zabetonowanie".
  • Odpowiedz
@Dominias: PiS mocno inwestował w podkarpacie i się wcale nie dziwię ze tam jest ich bastion, kupa kasy poszła na rozwój regionu, gołym okiem widać to nawet w malutkich miasteczkach. wcześniej byli mocno zaniedbani, a ktoś ich zauważył i dal hajs na rozwój, proste
  • Odpowiedz
le 8 czy 4 lata temu jeszcze to rozumiałem ze względu na duże różnice i niedoinwestowanie w tamtym regionie, tak teraz powoli już przestaje rozumieć. Wydaje mi się że główną role gra tutaj kościół i "zabetonowanie".


@igik1234: A myślisz kto z kartkami na te inwestycje szczerzy zęby do zdjęc? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dominias: - łykanie propagandy o tym że PiS wyrównuje szanse między wschodem a zachodem
- co druga osoba przed 40 stamtąd mieszka w Warszawie, Wrocławiu albo Poznaniu i tam często głosuje, duży odsetek starych ludzi
- mniejszy kapitał finansowy i społeczno-kulturowy, przez co społeczeństwo jest bardziej religijne, konserwatywne i podatne na propagandę
- resentyment do zachodniej Polski i głosowanie żeby Oskarkom doukuczyć
- Polska B to po prostu jest Polska B
  • Odpowiedz
@Dominias: za PO te obszary były pomijane przy inwestycjach, po wygranych wyborach przez PIS, partia "odwdzięczyła" się za poparcie wiec ludzie znowu na nich zagłosowali.
  • Odpowiedz
@Dominias: mi się wydaję że wschód polski jest mega pamietliwy i pamieta but ruski jak i niemiecki i dlatego tak głosują wałki z OFE Amber gold i aborcją też już zrobiły swoje dlatego też pis stracił trochę tutaj
  • Odpowiedz
@Dominias: PiS w warstwie deklaratywnej jest dość konserwatywny i nie postuluje wprost rozwiązań społecznych rodem z zachodu Europy (chociaż też w dużym stopniu je wdraża).
Duże poparcie nie wynika w znacznej mierze z poparcia dla postulatów socjalnych, a raczej z większego przywiązania do rodziny i ogólnie z konserwaryzmu, dlatego Konfederacja też jest na Podkarpaciu silna.
Partie o rodowodzie typowo komunistycznym (SLD) i skrajnie lewicowe nigdy nie miały tu dużego posłuchu, nawet
  • Odpowiedz