Wpis z mikrobloga

Najbardziej rozwala mnie to, że w wyborach w 1989 roku frekwencja wynosiła 62%, a w tym roku 74%.
Więcej narodu zdecydowało się wziąć udział w wyborach po 8 latach rządów PiSu, niż po dekadach okupacji radzieckiej, komunizmu i brutalnego zamordyzmu.
To wiele mówi o naszym społeczeństwie.

#wybory
  • 58
  • Odpowiedz
Więcej narodu zdecydowało się wziąć udział w wyborach po 8 latach rządów PiSu, niż po dekadach okupacji radzieckiej, komunizmu i brutalnego zamordyzmu.

To wiele mówi o naszym społeczeństwie.


@WypadlemZKajaka: Weź pod uwagę, ze uczestnictwo w wyborach za PRL było czasami wymuszane do tego dla czesci wybory w PRL nie były istotne, bo i tak rzadzili ci sami. Stad jak przyszła wolnosc to czesc nadal nie chciała chodzic, bo oceniali je przez
  • Odpowiedz
Więcej narodu zdecydowało się wziąć udział w wyborach po 8 latach rządów PiSu, niż po dekadach okupacji radzieckiej, komunizmu i brutalnego zamordyzmu.

To wiele mówi o naszym społeczeństwie.


@WypadlemZKajaka: głównie mówi to, że przez te lata uformowała się w Polsce dojrzała klasa średnia
  • Odpowiedz
@WypadlemZKajaka: No ale ten cały zmobilizowany naród wybrał PIS przecież xd PIS wygrał. (4 raz partia wygrywa czyli rekord Polski) A opozycja to zrobiła wyniki bo zaprezentowała program pisu (socjale, dodatki, świadczenia) jednoczesne nie będąc pisem. Jesteśmy zgubieni jako kraj
  • Odpowiedz
przed '89 duża część społeczeństwa była skomunizowana, a teraz duży procent społeczeństwa ma po prostu zbyt dużo do stracenia


@Salam-Abdul-Al-Stulejari: Chciałeś pocisnąć ale trafiłeś w samo sedno. Polacy nie chcieli socjalizmu Kaczyńskiego, ale jak trzeba poprzeć Balcerowiczy, Cimoszewiczy, Rosatich, generałów z PRL, SB-ków itd. to są pierwsi. No to jak to w końcu jest? Ano bardzo prosto - takie ośrodki jak Warszawa, Gdańsk, Poznań, Kraków pełne są wszelkich byłych funkcjonariuszy PRL,
  • Odpowiedz
Najbardziej rozwala mnie to, że w wyborach w 1989 roku frekwencja wynosiła 62%, a w tym roku 74%.


@WypadlemZKajaka: a bo panuje jakies przekonanie, ze komuna upadla bo polacy chcieli wolnosci. A gowno tam, chcieli po prostu tanszej kielbasy. Te wszystkie ruchy solidarnosciowo-powstancze po to wlasnie byly, tylko potem tak wyszlo. Polecam poczytac np. postulaty sierpniowe. Costam costam wolna prasa, ale potem kasa, kielbasa, podwyzka i zeby szybciej mieszkania dawali xD
  • Odpowiedz
@WypadlemZKajaka: zastanawiam się czy ludzie się wtedy po prostu nie bali głosować. Że ta jasne, ZSRR tak po prostu da się wygłosować. Partia się dowie jak głosowałem, a potem zniknę. Ale może za dużo filmów się naoglądałem :)
  • Odpowiedz
XD tak, duże miasta złe, to na wioskach mieszkają prawdziwe polaki. Beka z ciebie pisowski plebsie, bo trudno jest ci przełknąć to jak naród się zmobilizował by zwalczyć pisowską wersję peerelu


@Salam-Abdul-Al-Stulejari: No znów potwierdzasz moje słowa, jakie to piękne xD Polacy nie chcą socjalizmu Kaczyńskiego, chcą u władzy prawdziwych towarzyszy.
  • Odpowiedz
jeżeli chcą prawdziwych towarzyszy, to czemu lewica ma tylko niecałe 9%?


@Salam-Abdul-Al-Stulejari: Z tego samego powodu, z którego mainstream promuje inne partie. W III RP biznesem rządzą szaraki z PZPR i ich dzieci czy elity PRL-owskich służb i ich dzieci? Pytanie retoryczne.
  • Odpowiedz