Wpis z mikrobloga

Mordeczki, niech to się wam w końcu przebije do świadomości że Tuskowe 0% to nie jest Waldkowa BEKA 2% na sterydach. Rozpatrywanie tego programu jako paliwa do wzrostów jest bezsensowne z dwóch powodów:
1. to nie wejdzie
2. a jakby jakimś cudem weszło limity i ograniczenia zrobią z tego program o marginalnym znaczeniu
Za ciągłe #!$%@? o tym programie na tagu powinny lecieć bany XD

Czyli co, w końcu spadki cen nieruchomości?
Nie, skąd ten pomysł XD

Rozkład jazdy na najbliższe pół roku:
1. programu BK2% zostały niecałe 2,5 miesiąca na wniosek, szansa na kontynuację NISKA
2. program 0%, szansa na wdrożenie w ciągu roku NISKA, w ciągu półrocza BARDZO NISKA
3. inflacja zostaje w przedziale 5-10% -> to jest przeciw spadkom
4. minimalna mocno w górę, zdolność w górę -> to również jest przeciw spadkom
5. stópki imo 5-6% i większych ruchów nie będzie - nie wierzę w dalsze obniżki, tak samo ja w to, że latający szczur odzyska swój blask tylko po to, żeby nasrać na Tuska, czyli inflacji to nie zbije, kredyciarzy nie zajedzie, gotowanie żaby
6. wakajek raczej nie będzie, ale śruba jest mniej dokręcona niż wtedy co były wakajki, więc nie będzie żadnych bankructw i licytacji -> działanie prospadkowe ograniczone
7. pod namysł sytuacja geo w regionie i na świecie - popyt na najem słabnie, ale studenci zapewnili pewną stabilizację sytuacji, pytanie czy najbliższy czas nie da nam powtórki kryzysu migracyjnego i napływu ludzi z innych niż Ukraina kierunków
8. sytuacja cenowa na rynku jest dziwna, niektórzy słusznie zauważają wysoką dywergencję i podobieństwa do sytuacji z 2008 roku, ALE bez obrócenia sentymentu do betonu lub jakiegoś dużego zdarzenia (kataster - szansa NISKA) przy takiej inflacji i wzroście wynagrodzeń na żadne większe korekty rynku imo nie ma co liczyć
9. na koniec moja prywatna obserwacja - w Łodzi najdroższe kwadraty lubią sobie powisieć rok albo i dwa, a jak ktoś myśli że ma towar top 1% i daje cenę top 1% (a realnie ten towar jest powiedzmy top 10%) to już szczególnie takie oferty gniją na portalach. inna sprawa, że przy tej inflacji i wzrostach cen, jak sprzedający nie ma strategii "nie sprzedało się rok, czas podnieść cenę" to po prostu rynek takie oferty dogania i w końcu schodzą
edit: 10. zapomniałem o programie landlord+, tu również oceniam szansę na odpalenie jako NISKĄ, wpływ na rynek by miał, głównie na wysokość czynszy. przypominam, że obietnice Tuska wymagają większości a KO samo większości nie ma. 3D programów ultrasocjalnych nie popiera

fur dojczland dla atencji

#nieruchomosci #inwestycje #inwestowanie #waldemarbuda #hipoteka #kredythipoteczny
affairz - Mordeczki, niech to się wam w końcu przebije do świadomości że Tuskowe 0% t...

źródło: fur-dojczland

Pobierz
  • 16
1. to nie wejdzie

2. a jakby jakimś cudem weszło limity i ograniczenia zrobią z tego program o marginalnym znaczeniu


@affairz: Zasadniczo to samo pisano na tagu o bk2. Jeden użyszkodnik nawet nazywał go mokrym kapiszonem
  • 1
@WielkiPowrut88: ale Tusk przecież PODAŁ założenia wstępnie. podaj mi 1 powód dlaczego miałby liberalizować oryginalne obietnice z kampanii wyborczej? to jakby w kampanii powiedział "dam wam 100 zł" ale już rządzi więc "a dobra dam im jednak 1000 zł", gdzie tu logika?

zwróć uwagę, że pierwsze wpisy o BK2% a pierwsze wpisy o Tuskowym 0% to są ZUPEŁNIE inne programy. ludzie tylko widzą "0%" i im #!$%@?
@affairz: czegoś zapomniałeś
1. wakacje teraz to były aż 4 miesiące wolnego od hipoteki - totalna masakra, następny rok zabije kredytowców. Wielu tylko dlatego utrzymało się na powierzchni
2. WIBOR6M zobacz :) Co z tego że stopa stoi jak kredyty są oparte na WIBORZE. Historia udowodniła że WIBOR może się odkleić o 1,5% od stopy

2024r będzie ciekawym na rynku nieruchomości
@affairz mordo z jednej strony straszysz że programy pomocowe zostaną ucięte, a z drugiej że ceny będą rosły.
Albo jedno i ceny spadają, albo drugie i ceny będą rosły.

Jeśli nowy rząd będzie chciał skończyć z rozdawnictwem i walczyć z inflacją, to będzie to gwóźdź do trumny kurników. Jeśli z jakichś powodów będą chcieli kontynuować politykę PiS-u to znaczyć to będzie że ceny będą dalej rosły.

Narazie wiemy tyle, że policy mix
  • 0
@WarwaraBasia: nie wczytywałem się w ustawę, ale z tego co pamiętam środki na program w 2024 miały zostać W CAŁOŚCI zużyte jeszcze w 2023, co by oznaczało że od 1 stycznia 2024 nie zawnioskujesz o BK, dla mnie to ma wpływ na rynek taki sam jak wycofanie programu, jeśli kolejna kasa ma być od 2025 na przykład. program będzie działał tylko jeśli ustawą będą tam dosypywać gotówki, już widzę jak Tusk
@mookie: @affairz nowy rząd może nie chcieć walczyć z inflacją, ale ja już wiem kto będzie chciał - Glapczajd
Stanie się to tak:
1. koniec sztucznego zaniżania inflacji - po nowym roku ta zacznie znowu rosnąć. Tu nawet nie chodzi o chęci nowego rządu - ten po prostu nie zdąży się utworzyć, podjąć decyzji i wprowadzić zmian.
2. w świetle nowych danych Glapczajd staje na czele jastrzębi atakując inflacje wysokimi stopami
Odpowiedz


@affairz: Nie wiem skąd te dane, ale zakładająć średnią dopłatę 2k zł musiano by udzielić >80k kredytów w ramach bk2% by środki przewidziane na 2024 r. zostały wyczerpane. Czy to już się stało? Śmiem wątpić.
W każdym razie zainteresowanie jest tak duże, że prawdopodobnie środków zabraknie w trakcie. jak to rozwiążą? Nie wiem, ale nie sądzę by kończyli program oficjalnie. Co do wpływu na rynek masz rację, chodziło mi o
@WarwaraBasia: PiS pierwsze co zrobił to wyebał program MDM ze względów ideologicznych i kilka lat nic nie było (bo budowało sie 100k mieszkań xD)
Teraz będzie to samo, program PiSu zniknie tak szybko jak tylko dorwą się do władzy a powiedzą ze dadzą coś dużo lepszego (he he może kiedyś)
stópki imo 5-6% i większych ruchów nie będzie - nie wierzę w dalsze obniżki,


@affairz: przypominam że mamy 0 vat na żywność, sztucznie zaniżoną cene paliwa, dopłaty do cen energii elektrycznej, zamrożone ceny gazu, dodatki węglowe. W 2024 inflacja ponownie #!$%@? w kosmos jeśli te sztuczne dopłaty nie zostaną podtrzymane, na żywność chyba już na pewno wróci vat czyli oznacza to 5% wzrostu samych cen żywności. Moim zdaniem glapa może jeszcze
@affairz: nie zapominajmy, że jeśli ceny stoją, ale przy otaczającej nas inflacji, to rzeczywista wartość mieszkań w porównaniu do pozostałych dóbr SPADA.