Wpis z mikrobloga

Ponieważ 3 godziny temu postanowiłem, że będę programistą to kupiłem książki do C++, bo to niby taki podstawowy jezyk - jedna jakiegoś Polaka i jedna twórcy języka, a mi kolega mówi, że co ja zrobiłem, że głupi jestem, że do Javy powinienem kupić.
Mam 2 tygodnie na zwrot, wiec przypału nie ma, ale serio mam zaczynac od Java jak Java to przeciez się z C++ wywodzi? Bez sensu.

#naukaprogramowania #programowanie #programista15k #pracait #java #c++
  • 16
  • Odpowiedz
  • 0
bait 3/10.


@Bpnn: czyli, że kolega dobrze mowi, ze Java? Bo nie rozumiem.

Musisz poćwiczyć. Ale potencjał jest.


@Bpnn: Pocwiczyc xD Chyba troche zbyt łagodne słowo xD Czlowieku jak ja dopiero zainstalowalem Visual Studio i przekleiłem z internetu 6 linijek co mi w tym Visual Studio wyswietla to co napisałem. (z tej strony korzystam: https://www.w3schools.com/cpp/cpp_output.asp )
  • Odpowiedz
@LazyInitializationException: @LazyInitializationException: tak mówiłeś że pokażesz pół miliona gówno warte są twoje słowa biedaczyno :) Fajnie dzisiaj żyda wyjaśniłem no co w banku nie mają 500k? :D chwalić się będąc biednym mówić że się coś udowodni a potem zablokować ale będę cię jechał za każdym razem jak ktoś będzie miałz tobą problem pokaże screeny bo mam jak z dupy gębe robisz chyba rodzinne to :D
  • Odpowiedz
@Gtx1650Ti: Ja kiedyś uczyłem się z https://cplusplus.com/doc/tutorial/. Ten tutorial podobnie jak ten z w3schools jest dość zwięzły, przyswojenie zajmie pewnie koło tygodnia. C/C++ ma tę zaletę, że możesz poznać różne niskopoziomowe mechanizmy w komputerze. Znając jeden język, łatwo jest się nauczyć kolejnych, zwłaszcza C-like jak chociażby wspomniana Java, C# lub JS. Warto pamiętać że język jest jedynie narzędziem, to zaledwie wierzchołek góry lodowej w nauce tego fachu :)
Wiesz może czym
  • Odpowiedz
@LazyInitializationException: a co masz teraz powiedzieć?:D To są właśnie te fikołki na które czekałem "yyyy eee znaczy ja nie pokaże bo nie jestem frajer ale mam kasę mam " :D :D :D fikołki rób żydzie gdybym radochy z tego nie miał to bym nie dyskutował bo ja robię sos i mam ten sos a ty móisz że masz a gówno masz jak przychodzi co do czego gdybym nie pokazał byś dalej
  • Odpowiedz
  • 0
Wiesz może czym chciałbyś się zajmować jako programista?


@gisot: Po pierwsze unikać SCRUMa :) Po drugie wszystko mi jedno, byle by mi dobrze płacili. Choć jak o tym myślę to wolałbym unikać dużych korpo, bo juz mam ich dość...
  • Odpowiedz
@Gtx1650Ti: W takim razie C, C++, Rust. Ewentualnie automatyka przemysłowa, np. sterowniki PLC, aczkolwiek nie wiem czy w Polsce są w tym dobre pieniądze.
  • Odpowiedz
@Gtx1650Ti: W niskopoziomowych tematach chyba najłatwiej będzie uniknąć scruma, ale może ci brakować backgroundu w postaci studiów (najlepiej informatycznych). Jeśli chcesz w to wchodzić tylko dla kasy to może jednak bezpieczne korpojęzyki jak Java, C#, JS, Python, Ruby.
  • Odpowiedz
@Bogobojny: dostałeś ode mnie legitnego screena z apki bankowej i się zesrałes że 100k w 2 miesiące zarobiłem, pieprzysz coś o paincie dobrze wiesz że to są legitne screeny i nie umiesz tego podważyć xD a sam pokazujesz pieniądze z monopoly i nawet ci nie jest wstyd haha i jeszcze posłusznie robisz co ci się każe kundelku xDD co ty masz w bani żeby pieniądze z monopoly pokazywać xDDDD
  • Odpowiedz