Wpis z mikrobloga

@NoMoreTearsJustSmile: Generalnie to jest prawda. Ci którzy mieli zagłosować na Konfę i tak by zagłosowali. Cała reszta zmotywowanych ludzi do pogonienia pisu nie głosowała na Konfę, więc procentowo wyszło im mniej. To nie chodzi o to, że to jest niedobre, tylko jest to jedna z przyczyn ich wyniku. Dodatkowo sporo ludzi w ostatniej chwili zmieniło głos z Konfy na TD i Bezpartyjnych. To też przyczyniło się do wyniku, nawet bym powiedział
  • Odpowiedz
@NoMoreTearsJustSmile: to jest fakt, który małych ugrupowań dotyczycł zawsze. Frekwencja budowana na duopolu dwóch wrogich sobie partii i skakaniu sobie do gardeł motywuje elektorat, który głosuje emocjonalnie. Rozwadnia to głosy tych mniejszych, nie widze tu "nie działania" demokracji, to jest jej cecha.
  • Odpowiedz
@NoMoreTearsJustSmile: Korwin odpala protokół 4,7% przed każdymi wyborami nie wiem czy oni ślepi czy masochiści żeby go trzymać, to sabotażysta od 30 lat w polityce. Memcen nie nadaje się na lidera tylko na menadżera to są główne przyczyny słabego wyniku.
  • Odpowiedz
Śmieszy mnie to gadanie Konfederacji, że przyczyną ich niskiego wyniku jest wysoka frekwencja


@NoMoreTearsJustSmile: I słusznie. Dostali teraz niecałe 300k głosów więcej niż w poprzednich wyborach. I nawet gdyby wtedy im doliczyć 300k głosów (ot, taka wyższa frekwencja, ale doszli wyłącznie nowi wyborcy Konfederacji) to ich wynik skoczyłby do magicznego 8.2%. Szału nie ma.
  • Odpowiedz
  • 0
@NoMoreTearsJustSmile akurat jest dokładnie odwrotnie. Duża liczba głosujących wspiera małe partie w innym przypadku bonusa mają duże partie. Metoda D'Hondta specjalnie po to jest i jest hmm powiedzmy w miarę ok bo głos się nie marnuje w przypadku braku wyboru własnego kandydata głos przechodzi na listę.
W głosowaniu do Senatu jest jedenan kandydat więc wygrany bierze wszystko często przez wiele kadencji bo jest znany.
  • Odpowiedz
Co mnie bardzo zastanawia - bo skoro ludzie to idioci i przez to demokracja nie działa, to w jaki sposób w ich mniemaniu wolny rynek działa skoro ludzie to idioci? xD


@johny-kalesonny: Na wolnym rynku sam ponosisz koszty swoich błędów. W państwie demokratycznym możesz rozmyć koszty swoich błędów na wszystkich lub wręcz scedować na grupę do której nie należysz.
  • Odpowiedz
@NoMoreTearsJustSmile: ale przecież prawdę mówią. Sam napisałem taki wniosek po exit pollu i zaczęło się naśmiewanie oraz robienie ze mnie konfiarza, bo stwierdziłem fakt xD zawsze się śmiejemy z tego, że konfiarze uważają fakty za lewackie, a teraz sami robicie to samo () Gdyby dostali tyle samo głosów przy standardowej do tej pory frekwencji 50% to mieliby ok. 12% i z 40 mandatów. Konfa ma
  • Odpowiedz
Co mnie bardzo zastanawia - bo skoro ludzie to idioci i przez to demokracja nie działa, to w jaki sposób w ich mniemaniu wolny rynek działa skoro ludzie to idioci? xD


@johny-kalesonny: A to akurat bardzo proste. Oni wierzą też, że bogaci ludzie są mądrzy, bo musieli być mądrzy, aby być bogatymi. Więc na wolnym ryneczku naturalnie rzadzą najmądrzejsze jednostki i jak one będą troszczyć się o swoje indywidualne dobro, to
  • Odpowiedz
To jest bzdura. Koszty Twoich błędów ponoszą Twoi pracownicy, współwłaściciele Twojej spółki, rodzina, a nawet państwo.


@johny-kalesonny: Współwłaściciele to też właściciele, a pracownicy ponoszą koszty chyba przy założeniu, że praca to coś co się posiada, a nie normalna umowa z której jedna strona może odstąpić. Być może powinienem użyć słowa "odpowiedzialność", aby być lepiej zrozumiałym.

No chyba, że twoja fabryka smrodu zatruła okolicę i cierpią jednak inni.


@wstanczyk: Możemy również
  • Odpowiedz
W obu przypadkach ponosisz jednak za to odpowiedzialność w przeciwieństwie do głosujących na polityków, którzy pozwalają na zatruwanie Odry, a sami głosujący nie mieszkają w jej dorzeczu.


@Tytanowy: Mordo, nadal ty bardziej winisz polityków, którzy nie powstrzymali tych trucicieli, niż same te firmy, którę rzekę zatruwały i przekupiły polityków xd To co, bez kontroli jakiejkolwiek byłoby lepiej?
  • Odpowiedz
@NoMoreTearsJustSmile:

Śmieszyć Cię może, ale taka jest prawda. Wysoka frekwencja mocno się przyczyniła do niższych wyników mniejszych partii, ale nie jest jedynym powodem.

Oprócz frekwencji powodem były pokemony na listach, gadka JKM i istnienie Trzeciej Drogi.

Spytasz się czemu TD dostało tyle poparcia - głos na nich to było jak głosowanie na KO mając moralny spadochron, bo nie zagłosowałeś na Tuska. Dodatkowo podbierali niektórych wolnorynkowców Konfie, bo podbierali im hasła (vide
  • Odpowiedz
@NoMoreTearsJustSmile ale to w sumie prawda. Bo konfederacja ma swoją grupę wyborców. Większość ludzi głosuje jak większość. Czyli na główne partie bo się nie znają albo na 3 opcje żeby walczyć z systemem. Jak na kuk....nowocz... W sumie nie pamiętam jak się zwala partia Hołowni xd
  • Odpowiedz