Wpis z mikrobloga

Po wyborach patrzę w przyszłość nieco bardziej optymistycznie niż wcześniej. Z drogi ku autodestrukcji weszliśmy na drogę potencjalnego rozwoju. Nie obędzie się bez konsekwencji 8 lat najlepszych zmian, ale kiedyś może będzie lepiej.

Kolejnym plusem jest wspaniałe ujadanie pisowcow, głównie wyborców. Moi sąsiedzi po sondażach całą noc darli ryja, zarówno o 21 jak i o 7 rano, gdy się obudziłem. Miód na moje uszy. Wszyscy znajomi pisowcy też przerażeni co to będzie co to będzie. Mam też nadzieję, że nowy rząd przywróci szacunek do zawodu nauczyciela choć minimalnie.

#polityka
  • 4
@Kentish szacunku do zawodu nauczyciela to głównie zabierają rodzice tych wszystkich oskarków i dżesik, swoją drogą również wyborcy po w dużej części. Osobiście życzę aby postulaty zmian w edukacji nie spadły z rowerka, mój starszy syn zaczyna szkołę w przyszłym roku.
@Wrocarz Z jednej strony tak-z drugiej przykład idzie z góry. Jak ma się malować komukolwiek dobrze obraz nauczyciela, skoro z każdej strony słyszy jakie to polskie szkolnictwo jest gowniane, a nauczyciele leniwi i pazerni? To właśnie reformy pisu do tego doprowadziły
@Kentish: Pamiętam jak przez mgłę z tej zadymy z nauczycielami, że był taki moment że na stole leżała oferta aby rozszerzyć widełki płacowe aby dobrzy nauczyciele zarabiali lepiej a gorsi już nie. O ile dobrze zakodowałem to uwaliły to związki zawodowe, jaki masz stosunek do waszych związków, bardziej pomagają nauczycielom czy bardziej stanowią kolejny problem do pokonania w przyszłej reformie?