Wpis z mikrobloga

Przez powrót Dyzmy ponownie ucierpi nasz sojusz z USA w momencie kiedy najbardziej potrzebujemy sojusznika z Ameryki.
A Polskę to jakby co oddadzą ruskim do linii Wisły - kiedyś się przecież odbije. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Trzymajcie się tam w tej wschodniej Polszy - każdy z was, którzy tam mieszkają a oddali głos na Dyzmę - nie liczcie na pomoc ze strony Państwa w wypadku konfliktu zbrojnego. Zostaniecie oddani ruskom.

Plany stare, ale być może wrócą do nich. Wiem co mówię, jestem ekspertem.

https://www.polskieradio.pl/399/7977/artykul/3243739,koncepcja-obrony-polski-na-linii-wisly-gen-skrzypczak-miedzy-wisla-a-bugiem-nie-zostaloby-nic

#lublin #bialystok #chelm #wybory #geopolityka #usa #zamosc #wojna #polska #rosja
ntdc - Przez powrót Dyzmy ponownie ucierpi nasz sojusz z USA w momencie kiedy najbard...

źródło: wisla

Pobierz
  • 20
@ntdc: Przecież Ukraina korzystała z takich samych taktyk. Pozwalali wejść ruskom bez oporu w głąb kraju, a potem ich okrążali, odcinali, i strzelali jak do kaczek. Czego się bulwersujesz.
@ntdc: wiesz, że plan obrony na Wiśle ma już wiele lat? I żadni politycy tego nie zmienią, a tym bardziej wojskowi. Po prostu Wisła jest pierwszą duża przeszkodą na jakiej można zatrzymać wojska.
@ntdc: I uważasz, że polska byłaby w stanie samodzielnie odeprzeć atak setek tysięcy ruskich żołnierzy? Bo chyba nie sądzisz, że nato pojawi się tutaj od razu następnego dnia po agresji rusków? Przecież zanim się tu wszyscy zorganizują, mogą minąć tygodnie albo i miesiące. Czym chcesz w pierwszych tygodniach bronić tej wschodniej granicy przed krajem, który jest 5x większy od nas? Kamieniami będziesz rzucać w czołgi?

Ja wiem, że niektórzy mają romantyczne
via Android
  • 1
@PiersKurczaka

Z jedne strony masz rację, ale z drugiej - zamiar oddania połowy kraju w ręce wroga i pozostawienie bezbronnych ludzi na pastwę ruskiej hołoty i późniejsze powolne odbijanie zniszczonych terenów z góry jest założeniem błędnym.
@ntdc: Wojna nigdy nie jest fair, a agresorem przeważnie jest kraj, który jest przekonany o swojej przewadze (bez sensu zaczynać wojnę, gdy z góry się wie, że nie ma się szans), więc obrońca zawsze jest w gorszej pozycji i nie zawsze może sobie pozwolić na takie prowadzenie wojny, jakie by chciał.

To jest brutalna strategia. Nieludzka wręcz może. Ale w warunkach wojny akceptowalna, bo na wojnie nie chodzi o wygrywanie bitew,
@ntdc: Ja pitole. Wyciąganie pojedynczych planów to zajebiste straszenie rzeczami o których nie ma się pojęcia. Ale trolle ruskie nie spią i wciąż wspierają PIS.

Ale Macierewicz był lepszy, stawiał czołgi blisko granicy aby ruscy mogli już w pierwszym uderzeniu zniszczyć całą obronę gradami :D To by strateg ruskich jak się patrzy! Nikt mu nie dorówna.
@ntdc: Śmieszne jest to, że każdy się podjarał, że ujawniane są jakieś plany, a nigdzie pdfa z tego nie ma ani nic, tylko skrin na spocie pisu. Równie dobrze może to być fejk, a debile się podniecają i straszą wszystkich dookoła, śmieszne jest to życie polityczne :D