Wpis z mikrobloga

Cześć,
Zastanawiam się nad zakupem domowego internetu, ponieważ nie ma u mnie opcji podłączenia światłowodu(mieszkam w dużym mieście), więc myślałem o mobilnym 5G z routerem w plusie z limitem danych 700GB i zastanawiam się czy faktycznie te prędkości i stabilność są porównywalne do światłowodu, obstawiam że to chwyt marketingowy, ale czy ten internet jest na tyle stabilny, że nada się do pracy zdalnej, pogrania online i odpalenia jakiegoś filmy w 4K? Druga sprawa to czy limit 700GB do pracy zdalnej (2osoby w domu), pogrania w jakąś grę online typu valorant czy obejrzenie filmu w 4K to na pewno jest wystarczająco? Do tej pory zużywałem około 250gb, ale to internet(mobilny orange) często nie pozwalał obejrzeć filmu nawet w HD (speed test 3-7Mb/s a nawet i mniej czasami), więc ciężko ocenić zużycie przy normalnej prędkości.
Druga opcja to internet po kablu, ale jedyny dostawca u mnie to orange, który oferuje predkość do 80Mb/s, ale miałem internet mobilny z orange i zasięg u mnie był tragiczny tak jak pisałem wyżej, czasem nawet na filmiku 480p na yt potrafił się przycinać, więc nie do końca ufam, że dojdzie do tej deklarowanej prędkości i będzie stabilny
#internet #mobilny #5g #plus #orange #domowy
  • 2
  • Odpowiedz
ale jedyny dostawca u mnie to orange, który oferuje predkość do 80Mb/s


@Eternity97: taka prędkość wystarczy aż nadto do pracy zdalnej czy oglądania filmów online
  • Odpowiedz