Wpis z mikrobloga

Dzisiaj kupowałem luminastil (ten nowy lek nasenny bez recepty) i kodeine, dostałem paragonik "WYCENA RECEPTY" z dopiskiem recepta odręczna, na paragonie nabite oba leki. O co chodzi? Oba te leki są bez recepty, nigdy wcześniej takiego czegoś nie dostałem? Dodatkowo, przy zamawianiu luminastilu do apteki farmaceutka wyczytała pod nosem na komputerku luminastil biała recepta... ??????? #farmacja #narkotykizawszespoko #leki Moje podejrzenie jest takie, że mimo że ten lek jest bez recepty to chwilowo farmaceuci sami muszą wypisywać receptę na niego zanim go sprzedadzą. Co myslicie?
  • 8
  • Odpowiedz
  • 2
@onepnch: 10 minut temu zażyłem 1 tabletke w życiu. Natomiast już od długiego czasu zajadam apap noc, a on ma tą samą substancje tylko 25mg zamiast 50mg jak w przypadku lumi, i sprawdzał się bardzo dobrze, ale stosowanie na co dzień nie ma sensu, szybko przestaje działać, wtedy kilka dni przerwy i z powrotem działa nasennie. Difenhydramina jak dla mnie najlepsza antyhistamina nasenna, przebija hydroksyzyne. Minus (lub dla niektorych plus) -
  • Odpowiedz
Moje podejrzenie jest takie, że mimo że ten lek jest bez recepty to chwilowo farmaceuci sami muszą wypisywać receptę na niego zanim go sprzedadzą.


@GothBoyy666: skoro bez recepty, to czemu mieliby wypisywać receptę. Może się pomyliła, bo wcześniej ten lek był na receptę? Bo rzeczywiście był.
  • Odpowiedz
  • 0
@Noniusz: Tak jak mówie. Pani w aptece z której to kupiłem powiedziała, że nie słyszała o czymś takim, ale była na tyle miła, że sprawdziła na komputerku, dowiedziała się, że jest, pod nosem czytała "luminastil diphenhydramini biała recepta"
- Mogę zamówić, ale będzie na jutro dopiero.
Zamówiła, kupiłem, dostałem paragon z napisem takim jak mówiłem, z napisem że lek 100% odpłatny.
  • Odpowiedz
@GothBoyy666: jeśli masz napisane : recepta odręczna to znaczy że sprzedaż była odręczna czyli w slangu farmacji „bez recepty”, nie na receptę. Akurat często jak jest nowy lek to farmaceuta musi ściągnąć kartę leku z ogólnej bazy leków i sprawdzic czy potrzeba jest do sprzedaży recepta czy nie. Pewnie zaczął czytać, ze może być i na receptę ale i bez recepty. A szczerze sama się niedawno z tym lekiem spotkałam dopiero
  • Odpowiedz
@GothBoyy666 Jakby musieli farmaceuci wypisać receptę to byś miał na paragonie ,,Recepta farmaceutyczna „ lub skrót RF. Sprzedaż jest normalnie bez recepty sprawdziłam . Nowość wspaniałego Aflofarmu, który co chwile coś wprowadza i człowiek nie nadąża póki pacjent nie przyjdzie i nie powie : WIDZIAŁEM W TELEWIZJI xD
  • Odpowiedz