Wpis z mikrobloga

kup porządne wiertło. Zestaw Boscha za 200 czy 300 zł niestety ale nie będzie dobry do twardej stali. Tam 1 wiertło kosztuje z dychę. DOBRE wiertło kosztuje ze 30-40 zł. Reszta to to co napisali inni. Olej do chłodzenia i wolne obroty. I ofkors bez udaru
  • Odpowiedz
@ROCKNROLLLA: Generalnie wiertłem twardszym niż materiał, masłem noża nie pokroisz. Najlepiej od razu idź w węglikowe, bo jest opcja, że jak dobrze tę stal zagrzałeś to ją dodatkowo zahartowałeś.
  • Odpowiedz
@H_Kloss @ROCKNROLLLA patrzeć tylko, żeby z rąk nie wyrwało wiertarki przy wierceniu większym wiertłem!


@Engineerphd: Byłem młody i głupi i nie miałem doświadczenia w wierceniu. No to dzwonię do starego i podobnie mi tak doradził. Nie dopytałem o szczegóły - jakie obroty, jakie średnice wierteł itp. No to jazda. Poszło małym w miarę sprawnie. Zakładam duże. I takie same obroty daję jak na małym. Jakby koń kopnął! Szczęście że wiertło się
  • Odpowiedz
@ROCKNROLLLA: to co masz na zdjęciu to gówno nie wiertła. Kup w sklepie 2 wiertła na sztuki na wymiar jaki potrzebujesz najlepiej kobaltowe albo ogólnie najdroższe z półki. Wtedy wejdzie jak w masło na małych obrotach.
  • Odpowiedz