Wpis z mikrobloga

Hej, to nie moje zarobki i pewnie tyle zarabiać nie będę, ale czy ktoś to może potwierdzić lub zaprzeczyć?

Osoba na b2b, nie mająca już żadnych ulg ze względu na wiek i ZUS, zarabiająća 1000 netto na b2b/day. Wystawia fakturę na 24600 (netto + vat) , a realnie otrzymuje niecałe 16k na rękę?

Tam grubo ponad 4000 jest daniny dla państwa ()

#pracbaza #programowanie #programista25k #programista15k
Volantie - Hej, to nie moje zarobki i pewnie tyle zarabiać nie będę, ale czy ktoś to ...

źródło: aassa

Pobierz
  • 35
@Volantie: tak, zgadza się. Płacisz ok. 35-45% podatków (wliczam vat) i tak jak mówią, na UoP płacisz więcej podatków. To, co pracodawca za ciebie płaci, też wliczamy do "twoich podatków", bo jakby ich pracodawca nie płacił, to byłyby częścią twojej gaży (albo brakiem kosztów pracodawcy, jeden ..uj).
W moim grubym wyliczeniu nie uwzględniam opłat, akcyz i innych podatków ukrytych w innych towarach. To tylko podstawowe, które uiszczasz.
@Volantie: zależy, skłonne są, ale to jest ryzykowne - to nosi znamiona etatu. Lepiej wynegocjować 12.5% wyższą stawkę za h, wyrównuje się z 26 dniami urlopowymi/rok. Co do płatnego chorobowego, to już gorzej, bo jak wyżej nosi znamiona etatu. Na wyższych stanowiskach/takich gdzie ciężej kogoś znaleźć raczej spotykane, jako szarak programista małe szanse
A powiedzcie mi jeszcze czy przy takich zarobkach firmy są sklonne dawac platny urlop albo platne chorobowe? Czy to tak nie dziala


@Volantie: IMO to nie zależy od stawki tylko od firmy. Jak firma jest pro-B2B to daje dni wolne niezależnie od zarobków a jak traktuje kontaktorów jak zasób to nie dostaniesz niczego. Niektóre firmy płacą lepiej, ale nie dają urlopu a niektóre mają na to wywalone. W niektórych nawet możesz