Wpis z mikrobloga

@m4cias: Ale #!$%@?ć z takim prawem gdzie ktoś może mówić że na łóżku dwuosobowym w hotelu może spać tylko małżeństwo, kobieta z mężczyzną albo osoba w wieku 30 lat tylko z osobą w wieku 30 lat o brązowych oczach i zielonych włosach. To jest nienormalne, zasada która na nic nie wpływa, nic nie zmienia i tylko pod górkę robi ludziom. Takie pomysły są szkodliwe, prowadzą do patologii i utrudniają życie normalnym
@conamirko: Oglądałem już cały wywiad i mówiła dokładnie to co napisałem wyżej. Zresztą sam Mazurek to rozumiał, mimo że RMF postanowiło później manipulować na portalach społecznościowych
@Reretos: Nie, nie powinno. Firmy mogą sobie oferować określone usługi, ale dla każdego kto im płaci (tj. ma zdolność je opłacić, zachowuje kulturę, jest trzeźwy itd. zanim mi tu wyjedziesz z jakimś "no ale brudasów nie wpuszczają i nie pozwalają komunikacją miejską jeździć!". Nie chcę generować dodatkowej dyskusji więc to zaznaczam).

Jedyne ograniczenia np. ze względów bezpieczeństwa można wprowadzać (wzrost przy zjeżdżalni w aquaparku jako przykład). Chodzi o to, że ideologia
Pozwolę sobie zacytować stary komentarz

Oczywiście, że o to że hotel mógłby sobie wybrać komu udostępniać pokój. To jest jak zwykle zresztą manipulacja, bo w sprawie pewnie chodziło o to, że jakiś hotelarz nie chciał udostępniać hotelu prostytutkom, więc wymyślił, że aby kobieta z mężczyzną spali w jednym pokoju, to muszą być małżeństwem. Inne hotele absolutnie nie musiałyby się do tego stosować


@conamirko:

i teraz twój, bo wydaje mi się, że
@deziom W Turcji, ale nie tej dla europejskich turystów, to się zdarza, że hotelarze piszą wprost, że obiekty tylko dla rodzin. Takie informacje, że obiekt tylko dla małżeństw, są wyraźnie zasygnalizowane w ichniejszych wersjach bookingu.

W kilku miejscach byłem pytany, czy jesteśmy małżeństwem z żoną, bo to przybytek cyt. "family friendly".

Nie widzę w tym problemu - jeśli właściciel chce prowadzić tak biznes, to w imię czego mam mu zabraniać? Najwyżej wolny
@Wink: Czyli np. organizatorzy bankietów i jakichś elitarnych klubów nie powinni mieć prawa wypraszać ludzi w casualowym stroju? W końcu to nie jest ze względu bezpieczeństwa, a czerwone trampeczki na uroczystej kolacji niekoniecznie muszą śmierdzieć. Albo na bal przebierańców bez przebrania też trzeba wpuszczać.

Nawet hiperbolizując dojść może do tego, że fryzjerzy w całym kraju strzyc będą tylko czarnowłosych i ty jako blondyn będziesz #!$%@?ł do Niemiec żeby obciąć włosy xD
@conamirko: Karina Bosak uważa, że to inna sprawa i nie powinien mieć prawa im odmawiać, a przede wszystkim nie ma (nie wiem czy sprawa Ordo nie odnosiła się obrony jakiegoś konkretnego przypadku zamiast inicjatywy ustawodawczej, nie chce mi się teraz szukać) prawa tego robić, w przeciwieństwie do małżeństw, które nie są chronione takimi samymi prawami.

Nie załączyłem tamtej części, bo nie jest ona związana z tematem. Temat to to, że ktoś
@Reretos: Wiedziałem że wyjedziesz z absurdalnym argumentem. Chciałem tego uniknąć, wyprzedziłem w poprzedniej wypowiedzi, ale jednak musiałeś naskrobać:

Czyli np. organizatorzy bankietów i jakichś elitarnych klubów nie powinni mieć prawa wypraszać ludzi w casualowym stroju? W końcu to nie jest ze względu bezpieczeństwa, a czerwone trampeczki na uroczystej kolacji niekoniecznie muszą śmierdzieć. Albo na bal przebierańców bez przebrania też trzeba wpuszczać.


Czyli pojęcie dyskryminacji jest ci obce czy jesteś jej zwolennikiem?
Ale #!$%@?ć z takim prawem gdzie ktoś może mówić że na łóżku dwuosobowym w hotelu może spać tylko małżeństwo, kobieta z mężczyzną albo osoba w wieku 30 lat tylko z osobą w wieku 30 lat o brązowych oczach i zielonych włosach. To jest nienormalne, zasada która na nic nie wpływa, nic nie zmienia i tylko pod górkę robi ludziom. Takie pomysły są szkodliwe, prowadzą do patologii i utrudniają życie normalnym ludziom.


@
@Reretos: no to mamy takie samo zdanie, szkoda że Karina Bosak posłanka partii wolnościowej już myśli inaczej

O to tu wszystko chodzi, a nie o małżeństwa xD chodzi o katotalibow którzy się zakrywają wolnością gospodarczą żeby wprowadzać swój światopogląd do prawa