Wpis z mikrobloga

#bekazprawakow #bekazkonfederacji #neuropa #ordoiuris #wybory #konfederacja

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-10-19/karina-bosak-nie-widze-problemu-w-przychodzeniu-z-dzieckiem-do-sejmu/?ref=aside_najnowsze

"Hotele dla małżeństw". Karina Bosak: Tu chodzi o konstytucyjne wolności


Podczas rozmowy prowadzący przypomniał o postulacie Ordo Iuris (gdzie Karina Bosak jest zatrudniona), żeby hotele miały prawo wynajmować pokoje z jednym łóżkiem tylko małżeństwom.


- Ordo Iuris wystąpiło w imieniu hotelarzy. Tu chodzi o konstytucyjne wolności, swobodę gospodarczą, prawo do decydowania o swoim biznesie - mówiła Bosak.


"Czy tak powinno być, że mogę mieć hotel, w którym powiem - 'katolików nie obsługujemy'? - dał przykład prowadzący.


- Obowiązuje takie prawo, że nie można tak powiedzieć. Cały czas chodzi o cechy chronione i dyskusję o to, jaką cechę można zakwalifikować jaką cechę chronioną i dlaczego. Prawo mówi jasno - religia jest jedną z cech chronionych - przekonywała Bosak.


Co za upadek #konfederacja. Kiedyś kuce toczyli bekę z narodowców (słynne zdjęcie młodego Berkowicza oraz Sośnierza hailujących w kierunku Bosaka), a dziś kuce są na usługach narodowców. Po "wolnościowym" zakazie handlu, prawdziwa prawica szykuje kolejny wolnościowy zakaz na poziomie pastucha z Arabii Saudyjskiej xD Ale gdy odmówię swojej usługi katolikom to już można mnie za to ścigać xDDD Psychole z konfederacji zrozumcie że żyjemy w kraju świeckim i wasze reigijne postulaty są traktowane w kategorii psich wytrysków. A poza tym Ordo Iuris powinno zostać zdelegalizowane ! #polityka
  • 4
@Andrzejuniedenerwuj: iks #!$%@? de
o ile z tymi hotelami mógłbym się z nią zgodzić bo w sumie to prywatny biznes i koło #!$%@? mi lata jak nim zarządza to ta druga część jest absurdalna. Ale nie mów że to wina narodowców bo sam mentzen w kanale sportowym mówił mniej więcej coś takiego

chcemy mieć prawo robić sobie żarty z grubych i homoseksualistów

ale nie z katolików bo to obraża uczucia religijne
ale to nie Konfederacja ustanowiła co jest chronione a co nie, przypomnij kto w Polsce był do tej pory u władzy?


@FotDK: tak, wiem. I nikt nie ważył się tego tknąć, ale zachodzą w społeczeństwie zmiany i miejmy nadzieje że to zostanie zlikwidowane. A konfederacji to nieodpowiada i z chęcią rozszerzyliby takie prawo by zrobić z katolików kastę uprzywilejowanych ludzi.