Wpis z mikrobloga

jak myślicie, że może wyglądać sytuacja z leasingami w niedalekiej przyszłości, skoro państwo czekają cięcia wydatków? jestem zainteresowany wzięciem czegoś kilkuletniego w leasing do kwoty +/- 60-70k brutto. nie chciałbym jednak żeby ta rata za kilka miesięcy miała ciągłą tendencję wzrostową ( ͡º ͜ʖ͡º)

druga sprawa - automarket.pl - ktoś korzystał czy odpuścić temat i szukać samodzielnie samochodu na FV23%, a potem szukać leasingu? dostałem przykładową ofertę i ten ich raport stanu samochodu jest interesujący i wydaje się być rzetelny, dokładny.

i trzecia - poleasingowe kilkulatki z 50-100k przebiegu mają duże szanse być zajechanymi? czy to wyłącznie indywidualna sprawa? zastanawiam się np. nad kilkuletnią Astrą w full pakiecie vs i30 w biedniejszej wersji roczny czy dwuletni z przebiegiem 30k, będący jeszcze kilka lat na gwarancji - pytanie czysto teoretycznie, bo wiadomo, że decydując się na konkretny model, to spróbuje sobie go prześwietlić jak najlepiej.

#leasing #samochody #jdg #pytanie
  • 12
  • Odpowiedz
@pieczarkowy: 50-100k przebiegu

auta w tym kraju robią 400k, a ty pytasz o prawie nowe auta :D

najwazniejsze, zeby nie bylo bite i serwisowane + po prostu bierz dobre wersje silnikowe
  • Odpowiedz
@pieczarkowy leasing to w uproszczeniu kredyt, ok 1% droższy niż hipoteczny a kredyty zależą od stóp procentowych. Jak nie chcesz żeby rata rosła to można wziąć na stałej stopie, na pewno droższy na starcie a potem nie wiadomo;)
  • Odpowiedz
  • 0
@jmuhha: no o tym ja wiem, ale nie mam doświadczenia z takimi prawie nowymi autami... a też sporo kwiatków po 2020 roku wychodzi z jakością takich aut. jeśli decyduje się pakować w kredyt na te 70k, to chciałbym sobie to jednak poukładać i przeanalizować wszystko. ale może faktycznie za dużo nad tym myślę, choć chodziło mi o to czy pomimo czystej historii serwisowania da się wpakować na minę czy nie.

@
  • Odpowiedz
@pieczarkowy: nie mam doswiadczenia z takimi autami, ale siostra chciała kupić coś w podobnych pieniądzach

-bardzo duzo bylo bitych aut, więc prześledź dobrze historię,
-wyszło, że dołożyła i kupila nowe
  • Odpowiedz
@pieczarkowy nie patrz w pierwszej kolejności na przebieg, każdego kandydata trzeba obejrzeć do góry i od dołu, przelecieć miernikiem, sprawdzić układy itd itp. Nawet jak będzie dużo faktur i wpisów o serwisach to nadal patrz uważnie najlepiej razem ze swoim mechanikiem, bo można się naciąć.

A co do kredytu/leasingu to moim zdaniem trzeba w nim uwzględnić ze rata może urosnąć 20-30 procent i nie brac na styk, lepiej mieć troche gorsze auto
  • Odpowiedz
@pieczarkowy: Nie ma sprawdzonej zasady co do źródła auta. Każde należy sprawdzić. Jeżeli miałbym wybrać choć jedno pewniejsze źródło to byłaby to inna DG, po jakimś IT. Tacy świadomi klienci, którzy wzięli auto na 3-4 lata, robią ceramikę, serwis oleju co 10k, dbają o furę bo wychodzą z założenia że to ich. Ale to dosłownie 1% więcej do czynnika decydującego.

Automarket, jak to automarket. Poleasingówki z grupy PKO. Loteria czy autem
OptiFinance - @pieczarkowy: Nie ma sprawdzonej zasady co do źródła auta. Każde należy...

źródło: obraz_2023-10-19_214300712

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@OptiFinance: bardzo dziękuję za Twój komentarz.

Automarket, jak to automarket. Poleasingówki z grupy PKO. Loteria czy autem jeździł ktoś normalny czy osoba która cisnęła i nie dbała. Ich raportem się nie sugeruj, oni nie wypluwają taśmo. Sprawdzaj też ich oferty, mam stamtąd wielu klientów, więc ich oferty muszą być kiepskie.


czy tutaj się wkradła jakaś autokorekta? bo nie do końca rozumiem czy finalnie są git czy są kiepscy. z tym szukaniem
  • Odpowiedz
@pieczarkowy +1 do brania aut poleasingowych po innych DG jak OptiFinance wspomniał. Zdalne IT szczególnie mało jeździ, a auta po okresie leasingu sporo ludzi chętnie się pozbędzie żeby dalej prowadzić optymalizacje podatkowe. Gorzej, że obecnie króluje tu ryczałt, co zniechęca do leasingów. Być może nowy rząd coś ruszy na opłacalności liniówki (chociażby składkę zdrowotną).

Jeśli dopuszczasz nowe elektryki to akurat jest dotacja Mój Elektryk 18k/27k w zależności od deklarowanego przebiegu.

Sidenote: najlepiej
  • Odpowiedz