Wpis z mikrobloga

Właśnie w radiu Z był jakiś przedstawiciel nowej koalicji rządzącej i zapytany czy zlikwiduje 800+ oraz 13 i 14 emerytury odpowiedział, że niczego nie zamierzają zabierać.

Tak więc pięknie przejęli pałeczkę po PiSie i będą dalej prowadzili politykę rozdawnictwa, zabierania jednym by dać drugim. Szlag mnie już trafia. Co za antyludzkie Państwo które pracujących dobija na rzecz głosujących dzieciorobów.

#polityka #bekazlewactwa #bekazpisu #bekazko #4konserwy #neuropa #antynatalizm #inflacja
Pobierz Aquamen - Właśnie w radiu Z był jakiś przedstawiciel nowej koalicji rządzącej i zapyt...
źródło: x0mK1UiA8bMZPO02
  • 27
@paki82: Jak to skąd dodrukują, będą się obrzucać z PiS czyja wina jak inflacja znowu wybije do góry a za inflacją stopy procentowe. Przeraża mnie to, że dla władzy poświęca się gospodarkę. Z Polski do reszty zaczną uciekać fachowcy.
Tak więc pięknie przejęli pałeczkę po PiSie i będą dalej prowadzili politykę rozdawnictwa, zabierania jednym by dać drugim. Szlag mnie już trafia. Co za antyludzkie Państwo które pracujących dobija na rzecz głosujących dzieciorobów.


@Aquamen: Co najśmieszniejsze to właśnie klasa średnia jest największym beneficjentem 500+ xd.
@NonOmnisMoriar: Klasa średnia w Polsce ma mentalność patologii na zachodzie. Normalnie to klasa średnia rozumie prawa ekonomii i wie, że Rząd nie ma swoich pieniędzy. Klasa średnia też była największą grupą która ucierpiała przez lockdowny. Widocznie nie dość, że są zbyt madrzy to w dodatku mają syndrom sztokholmski wiecznie głosując PiS/PO.
Normalnie to klasa średnia rozumie prawa ekonomii i wie, że Rząd nie ma swoich pieniędzy.


@Aquamen: To akurat kłamstwo. Każdy nawet średnio ogarnięty człowiek wie, że rząd ma swoje pieniądze. Gdyby ich nie miał to w jaki sposób mógłby finansować chociażby budowę dróg, budżetówkę czy programy socjalne...

A samo 500+ sprawiło, że mniej dzieci żyje w skrajnym ubóstwie, więc było efektywne.

A na inflację 500+ nie miało wpływu, więc można spokojnie
To akurat kłamstwo. Każdy nawet średnio ogarnięty człowiek wie, że rząd ma swoje pieniądze.


@NonOmnisMoriar: to nie są ich pieniądze tylko ludzi, rząd nie ma swoich pieniędzy tylko dysponuje tym co uda mu się wyłudzić od obywateli w podatkach.

A samo 500+ sprawiło, że mniej dzieci żyje w skrajnym ubóstwie, więc było efektywne.


@NonOmnisMoriar: 500+ miało sprawić zwiększenie dzietności a nie zmniejszenie ubóstwa, od zmniejszania ubóstwa są MOPSy i opieka
to nie są ich pieniądze tylko ludzi, rząd nie ma swoich pieniędzy tylko dysponuje tym co uda mu się wyłudzić od obywateli w podatkach.


@Aquamen: Bzdura. To są pieniądze rządu. Pieniądze, które rząd pobiera od nas w formie podatków i danin. Ty też nie posiadasz żadnych pieniędzy, a jedynie dysponujesz tymi, które przekazał Ci pracodawca xd?

Zwiększenie dzietności nie zależy od pienionszków, więc z gruntu 500+ nie mogło wpłynąć na dzietność.
@Aquamen: W sumie to jeżeli rząd nie posiada własnych pieniędzy to kto posiada pieniądze jakiekolwiek? Pracownicy nie, bo dysponują tymi, które im dali pracodawcy. Pracodawcy dysponują pieniędzmi od kupców.

Chyba mennica tylko może posiadać pieniądze.
@thority: akurat ktoś inny jako jedyny postulował likwidację socjalu. Ale było zawsze wyrywane z kontekstu - ostatecznie wyszło na jaw, że chodziło tylko o socjal dla Ukraińców ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Aquamen: czekajcie bo ja już się pogubiłem. To jak nowy rząd zabiera social to wypok krzyczy że źle, a jak zostawia to wypok krzyczy że źle. (°°
@NonOmnisMoriar: typie ograniczony socjal zawsze wpływa na inflację bo jest to wrzucanie dodatkowych pieniędzy do obiegu. Skończ chociaż zawodówkę a potem przyjdź się wypowiadać publicznie bo mi na przykład na twoim miejscu byłoby zwyczajnie wstyd takie rzeczy wypisywać.

https://www.money.pl/gospodarka/czlonek-rpp-dodatkowe-wydatki-podbija-inflacje-6899284169235360a.html

I rząd nie ma swoich pieniędzy, to jakby twój klasowy skarbnik powiedział, że nie pojedziesz na wycieczkę za którą zapłaciłeś bo pieniądze są jego i rozda je niedołężnym kolegom w zamian za