Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, na wstępie zaznacze że nie mam konia w tym wyścigu chce siię tylko dogrzebać do prawdy.

W TVN grzeją o tym jaką mamy tragiczną sytuację budżetową i o tym że PiS wypychał pieniądze poza budżet

Z tego co sie dowiedziałem to zadłużenie poza budżetowe powinno być ujęte w wykresie długu EDP (czyli liczonego metodą unijną) gdzie są wykazane wydatki różnych funduszy.

I wygląda on na ten moment tak.

EDP DŁUG

Tutaj jest stosunek defiicytu budzetowego do PKB

Na razie wniosek wyciągam taki, że PiSiory mają racje, i że gospodarka się spina.

Szczególnie jak zwrócimy uwagę na wzrost EDP przy tarczach covidowych.

Zapraszam do zdementowania :D

#ekonomia #gospodarka #polityka
Rekordnaklate110 - Słuchajcie, na wstępie zaznacze że nie mam konia w tym wyścigu chc...

źródło: DEFICYT DO PKB

Pobierz
  • 29
@pogromca_krasnali: Przy spisie powszechnym i płacach, były krzyki z kazdej strony ze coś jest źle policzone, teraz mimo że narracja jest taka że pieniędzy nie ma i gospodarka jest w tragicznym stanie, nie widzę żadnych krzyków, z resztą może i się tak okaże że GuS oszukiwał UE, ale na razie jesteś jedyną osobą która to podnosi, i żadnych poszlak nie ma
Podejrzewam że intencją było ukryć zadłużenie w PDP


@Rekordnaklate110: Nie jest to odpowiedź na pytanie, czemu GUS dobrze liczy EDP kiedy spis powszechny nieszczególnie wyszedł. Szczególnie, że GUS ma bardzo niewielkie narzędzia do wyszukiwania takich funduszy oraz egzekwowania od nich danych.

PiS zostawił gospodarkę w dobrym stanie, mimo i CovIda, i teraz zwiększenia wydatków na wojsko


@Rekordnaklate110: Jeżeli rosnące ubóstwo i szybko rosnące zadłużenie zarówno PDP jak i EDP uznamy
żadnych poszlak nie ma


@Rekordnaklate110: Oprócz dizwnego namnożenia się funduszy i innych dziwnych podmiotów.

O - choćby afera GNB, przy której PiS ukradł miliardy (w tym 700 mln pieniędzy obligatariuszy) - miesiąc przed powołano specustawą i przy wspóludziale banków z grupy SSP-ów SOBK, SOBK wyczarował miliardy i połatał BFG kiedy było ryzyko że się zawali przy plajcie GNB.
Przecież dosłownie masz na wykresie ze zadłużenie PDP i EDP spada od 2020.r było 57,2 i spadło do 50,3 w III kwartale 2022.r a teraz jest 49,7 % bodajże. Jak rozumiem spór powinien teraz się przenieść na to czy dane sa wiarygodne, a nie czy wskazuja wzrost czy spadek zadłużenia

@pogromca_krasnali Ciekaw jestem czy jak sie okaże że dane sa wiarygodne, czy byłbyś w stanie przyznać że PiS dobrze zarządzał gopodarką