Wpis z mikrobloga

Plusują przeciwnicy palenia. Najgorszy możliwy nałóg, ponieważ ma bezpośrednie przełożenie na zdrowie osób postronnych i angażuje je w ten cały śmierdzący proceder. Oni są gorsi od narkomanów. Gdy ćpun daje sobie w żyłę, to nie obrywam jego porcją heroiny. Gdy przechodzi obok mnie palący, to mimowolnie jestem narażony na wdychanie tej trucizny i bierne palenie (w USA ginie przez to 50k ludzi rocznie). Oczywiście palacz spyta "Hej, gdzie moja wolność". A ja odpowiadam, Hej a gdzie MOJA wolność do spokojnego przejścia przez chodnik bez wyprzedzania palacza, aby nie wdychać trucizny? Albo jak stoję w korku i kierowca przede mną odkręca szybę na szybki dymek a ja to wszystko muszę wdychać? Palacze, zróbcie sobie jakieś miejsca odosobnienia, coś jak budki telefoniczne, że tam sobie wchodzicie i kopcicie nawet godzinę, ale zostawcie przestrzeń publiczną wolną od swojego paskudnego uzależnienia mającego wpływ na moje życie.
#zdrowie #oswiadczenie #dziendobry
Ryneczek - Plusują przeciwnicy palenia. Najgorszy możliwy nałóg, ponieważ ma bezpośre...

źródło: pln

Pobierz
  • 203
@Ryneczek ćpun jak nie ma za co ćpać bez problemu napadnie kogoś żeby mieć za co. Po alkoholu ludziom #!$%@?. Palący trują w około. Rozumiem że to czas zakazania wszelkich używek?
@Ryneczek: Dodać jeszcze, że najbardziej bezużyteczne uzależnienie. Po alkoholu przynajmniej jest ci wesoło, heroina uśmierza ból, LSD pozwala ci widzieć ładne kolorki, po amfie szybciej myślisz i działasz, w skrócie wszystkie mają jakieś pozytywne efekty, przez które ludzie je biorą a papierosy. Nic ci to nie daje poza ulgą w głowie, smrodem na całym ciele, rozwalonymi płucami i problemami z sercem.
Kobiety nie zdają sobie sprawy że palenie papierosów wpłynie na ich urodę.
Nie stanie się to z dnia na dzień, nie zauważą tego. Jednak w wieku 30 lat będą mieć twarz jak by miały 40 lat...
Dlatego nie umawiam się z kobietami które palą, a na dziś dzień mam dwie takie palaczki zainteresowane moją osobą, z czego jedna z nich mi się podoba i bardzo lubię z nią rozmawiać, a widujemy się
Normalnyczylidlawi3luinny - Kobiety nie zdają sobie sprawy że palenie papierosów wpły...

źródło: 5ec3a133e9d55_o_large

Pobierz
@Ryneczek: Ja jak jadę busem do pracy to wysiadam przystanek wcześniej by wszyscy palacze zdążyli mnie wyprzedzić(wszyscy poza mną wysiadają na następnym przystanku). Ilość dymu jest nie do zniesienia, niektórzy nawet się nie przejmują i wydychają ten dym prosto w czyjąś twarz. Ale konflikt z palaczami w związku z autobusami na tym się nie kończy. Jak to jest że przystanek jest często JEDYNYM miejscem gdzie nie można palić a oni robią
@Ryneczek ja tam od czasu do czasu mam fazę na palenie, później przez rok czy dwa nie palę. Staram się palić na otwartej przestrzeni, z dala od ludzi a petycje zawsze w koszu/popielniczce, żeby nie było. #!$%@? nałóg, do którego wracam.

Śmieje się tylko z tych, co myślą, że palenie bierne to takie, kiedy ktoś przechodzi obok i poczujesz dym oraz, że jest to wtedy bardziej szkodliwe niż dla palących.

Palenie bierne,
@Kagernak: Ja jak palę peta raz na pół roku to odczuwam błogą przyjemność przez kilka minut :) Zawsze mam wtedy ochotę na ruchanie xD Oczywiście efekt napewno zanika jak ktoś jest nałogowcem. Natomiast jak ktoś nie jara, to zapalenie dymka na imprezie faktycznie wprowadza na chwilę w inny stan.