Wpis z mikrobloga

Obejrzałem w kinie "Chłopów' i jestem zachwycony. Dawno już nie byłem tak dumny z polskiej kinematografii. To co mnie najbardziej zaskoczyło to dobre aktorstwo w zasadzie u wszystkich - nawet aktorki znane z seriali zagrały na dobrym poziomie. Mirosław Baka mógłby dostać nominację za rolę drugoplanową do poważnych nagród. Film ma dobre tempo, nie jest nudny. Świetna muzyka. Dla mnie 8/10 w skali międzynarodowej. Mam nadzieję, że twórcy "Chłopów" stworzą teraz "Lalkę" w podobnym stylu.
#chlopi #film #filmnawieczor #kino #polska
WykopowyInterlokutor - Obejrzałem w kinie "Chłopów' i jestem zachwycony. Dawno już ni...

źródło: temp_file4146355116516603970

Pobierz

Czy chciałbyś obejrzeć "Lalkę" od twórców "Chłopów"?

  • Jeszcze jak! 72.8% (83)
  • Wolałbym by kto innny nakręcił "Lalkę" 13.2% (15)
  • Nie poszedłbym do kina na "Lalkę" 14.0% (16)

Oddanych głosów: 114

  • 3
@WykopowyInterlokutor: Lalka myślę jest zbyt szara i statyczna by przedstawić ją w takiej postaci. Z resztą by streścić ją w ramach filmu to trzeba by pewnie z wielu wątków. Zabrakło by pewnie studentów, Szlangbauma a pewnie i Rzeckiego. W Chłopach pominięcie Kuby czy Jankiela dało się jeszcze znieść ale Lalka bez wątków pobocznych już by tak nie przeszła. W dodatku Łęcką to by pewno tak wyidealizowali, że ten zakon nie był