Wpis z mikrobloga

#laptopy #komputery

Mirki help! Laptop ogólnego przeznaczenia do 10000 zł żeby posłużył przynajmniej 5 lat.
Zastanawiam się nad Macbook (powyżej 10k) ale nie miałem z nim styczności choć Iphone mocno i boje się o jego żywotność.
Jakieś rady? Gdzie szukać? Jakiego producenta wybrać? Na co zwracać uwagę?
  • 17
@Dioxe: Jak lubisz się z Iphone'ami to Macbook będzie spoko opcją. Myślę, że polubisz się z systemem dość szybko. Mi jego ogarnięcie zajęło może 2h. Co do wersji, to nie podałeś jakie zastosowanie
@wygryw50k: @Jeesup Nie gram w ogóle. Zależy mi na mocnej maszynie która bez żadnych problemów będzie pracować dobrych kilka lat. Coś mi się obiło o uszy że jakiś nowy windows że jakieś totalne dno i same problemy dlatego głównym problemem jest to czy Mac czy Windows jeśli jednak widnows to jaki producent ewentualnie model
@razzor91: Czyli nie czekać na żadne M3 nie brać niczego z ostatnich modeli. Ten starszy Macbook z touchbarem rozumiem że jest w miarę wolny od wad i da radę przeżyć normalne domowe użytkowanie
@Dioxe: windows jest dobry i ogólnie uważam go za lepszy uniwersalny system niż macos (bo nie jest upośledzony guzikiem cmd, można na nim grać i ma cywilizowane zarządzanie oknami)

macbook ma jednak nieporównywalną jakość wykonania, dobry touchpad, klawiaturę, mikrofon, kamerę, zajebistą baterię, świetny procesor i powinien starczyć ci na lata
@wygryw50k: Od małolata korzystałem z Windows przerabiałem Asusy HP i Della ale już od wielu lat nie znam za bardzo rynku stąd moje pytanie... Wiem że do 10k dostane dobry sprzęt z Win a w Apple od 10k zabawa dopiero się zaczyna. Dlatego mocno się zastanawiam czy stanąć na 10k i zostać z Win czy wchodzić po same kule w Apple
@Dioxe: Zawsze można czekać, ale M3 raczej będą ponad Twój budżet w wersji pro. Moim zdaniem i Air by Ci starczył.
Jednakże, jak chcesz coś lepszego to taka M2 Pro z touchbarem będzie już bardzo fajnym wyborem. Chyba, że 13 cali dla Ciebie to zbyt mały laptop
@MercedesBenizPolska: No to zabiłeś mi gwoździa... Myślałem że te nowe AIR są dość wadliwe pod tym względem a nie że tylko czasem trochę się grzeją przy bardzo dużym obciążeniu... Głównie do neta filmów excel. Uciążliwe jest do grzanie się?
@Dioxe: Mialem podstawowego aira m1 przez niecałe 2mc. Raz mi się mocniej zagrzał na samym poczatku jak dwa razy pod rzad puściłem mu reinstal i zostawiłem na kocu. Tak to nawet do 50 stopni nie dobijał a w pro14 50 stopni nie jest jakąś super rzadkością. Tak normalnie w idle po uruchomieniu air mial 32-35, pro ma 40

Przy takim korzystaniu to nie może być wogóle mowy o jakimkolwiek grzaniu.

Zalezy