Wpis z mikrobloga

@Invisiblinio: dobra olewam gadke po tym, że rodzice nie są wzorem. Przez pierwsze lata życia dziecko jest zapatrzone w rodziców jak w obrazek i chce być jak oni naśladując ich. Współczuje braku dzieciństwa i wsparcia od rodziców…
  • Odpowiedz
Najsprawiedliwsze byłoby to, żeby olać dziecko przez miesiąc-dwa, no chyba że zacznie się meczyć, to krócej. I niech robi wszystko co chce, ale samo musi się karmić, samo musi zarabiać pieniądze na coś, samo musi się do szkoły prowadzić, potem samo się męczyć z zaległościami jeśli chodzi na wagary. Przy tym oczywiście rozmawiać z dzieckiem normalnie, jesli zacznie rozmowę, ale na każde prośby o kanapkę, pieniądze czy coś - wzruszać ramionami i
  • Odpowiedz
@giga_jablecznik

@stepienz13posterunku: jakbym się tak do matki odezwał za guwniaka, to bym dostał z otwartej bez ostrzeżenia xD


Ja zapewne podobnie. Moja miała trochę bardziej hardcorowo, gdzie odpowiedzią na pyskówki był pas. Trochę starsze pokolenie i inna mentalność. Głupia odpowiedź - plask. Brak odpowiedzi - pas. Pyskowanie - pas. System kar/zakazów wszedł później. Ale takie kary cielesne w niektórych przypadkach naprawdę się należały i coś dały. I nie, nie jestem zwolennikiem
  • Odpowiedz
Wiesz, że najgorsze zachowania dzieci biorą się właśnie z tego że nikt im nie poświęca uwagi?


@stepienz13posterunku: obrażenie to jest jak się nie odzywasz. A jeśli się odzywasz gdy ono tego oczekuje i traktujesz z szacunkiem, ale po prostu nie robisz mu jeść, nie prasujesz mu ciuchów, nie pierzesz mu ciuchów, nie dajesz kasy - to nie ma nic wspólnego z obrażeniem. Mnóstwo dzieci ma rodziców, którzy uczą dyscypliny i na
  • Odpowiedz
@Invisiblinio ale ja pytam o badania które mówią że stosowanie zakazów i nakazów wobec dziecka jest złe, a nie co jest większym czy mniejszym złem. Ponadto dawanie dziecku pełnej samowolki jest zdecydowanie bardziej krzywdzące. Klaps jak nie zaboli to po co miałby być w ogóle dany? Równie dobrze możesz do dziecka poturlac piłkę czy położyć skarpetkę, będzie to tak samo efektowne. To "że na każdego cwaniaka jest większy cwaniak" można tak samo
  • Odpowiedz
@Invisiblinio: Ile dzieci wychowałeś? W teorii jesteś świetny, ale w praktyce wyłożysz się już na pierwszym odcinku, zapewniam. Jakbym ja zrobiła milczący protest, to moje dzieci w wieku dzieciaka z filmu, by:

1. Łaziły w brudnym i pogniecionym (pierwsze kilka minut wśród innych byłyby dla nich stresujące, ale gdyby nikt na brud i zagniecenia nie zwrócił uwagi, dzieci też by to po czasie zignorowały)
2. Olały szkołę i poszły na wagary
  • Odpowiedz
Co byś zrobił jako rodzic w sytuacji przedstawionej na filmie


@stepienz13posterunku: Pozwolę sobie odpowiedzieć, jak ja bym postąpiła;
Chowam klucze do mieszkania (wszystkie), zostawiając sobie jeden zestaw w kieszeni - dziecko ma nie widzieć tego (unikam w ten sposób ostentacyjnego wyjścia z domu i ewentualnego rycia bani, czy czegoś nie odwali poza domem). Wpierw w ruch by poszły korki - ciemność + element zaskoczenia, który wykorzystuję, aby we względnym spokoju (bez
  • Odpowiedz
nie wiem dlaczego jest tak wiele komentarzy 1. zrzucajacych zachowanie tego dziecka na karb BEZSTRESOWEGO wychowania. jaki zwiazek ma tu bezstresowe wychowanie? tu jest brak szacunku do rodzica, z czegos to musi wynikac. nie wiem dlaczego ludzie maja tendencje nazywania braku wychowania bezstresowym wlasnie. chyba dlatego, i tu dochodzmy do obserwacji wielu komentarzy drugiego rodzaju, ze koleja spora czesc stosowalaby alternatywnie po prostu przemoc fizyczna xD czyli pewnie sami (ja zreszta tez,
  • Odpowiedz
@stepienz13posterunku: tak btw. Na 99% to jest też trochę zasługa wykopu, to dziecko. Widac, jak się zachowuje gowniara "na lajwie", widać wpływy patostreamerow, które wykopki pielęgnowały, a które mogły wyginaćąć, ew. zostać rozrywką dla garstki uposledzonych patusow, gdyby nie promowanie na wykopie i przepchnięcie tego do mainstreamu.
  • Odpowiedz
no ładnie się pochwaliłeś, że się wychowałeś w patoli. Protip - dziecko w normalnej rodzinie się tak nie odzywa bo niby skąd ma znać takie odzywki? Od rodziców, rodizny ich znajomych na pewno nie. Z Internetu, telewizji? No nie, bo kontrolujesz co ogląda. Z przedszkola czy podwórka? Gdzie ty postanowiłeś mieć dzieci.


@LifeReboot: mit. Patostreamy i chęć bycia za dobrym wystarczą, zeby rozpuścić gowniare. Wszystkiego w zyciudziecka nie możesz, a nawet
  • Odpowiedz