Wpis z mikrobloga

pytanie do osob, ktore zarabiaja wieksze pieniadze, powiedzmy >15k

czy jak w blizszym towarzystwie pojawia sie temat zarobkow i wiecie, ze wiekszosc pracuje w mniej platnych robotach to szczerze przyznajecie sie ile zarabiacie czy moze zanizacie zarobki albo w ogole unikacie odpowiedzi?

#zarobki #finanse #kiciochpyta #pracbaza
  • 13
  • Odpowiedz
@wybacz: Nie zarabiam dobrze, ale pozwolę sobie odpisać. Pytanie, w jakich okolicznościach dokładniej chcesz podawać swoje zarobki? I jaki jest twój cel w podawaniu tej informacji? Na ogół ludzie podają swoje zarobki, bo chcą się pochwalić (co jest dość wieśniackie), ale jak ktoś słabo zarabia, to raczej nie jest ten przypadek, więc o co chodzi?
  • Odpowiedz
@wybacz staram sie mówić, że często wychodze na zero a czasami dokładam do firmy.

A, że spora część znajomych myśli, że narzędzia i samochody to wrzucam w koszta żeby nie płacić podatku to myślą, że i tak w #!$%@? zarabiam.
  • Odpowiedz
  • 1
@Felixu_enjoyer:

Pytanie, w jakich okolicznościach dokładniej chcesz podawać swoje zarobki?


w takich, ze po kilku glebszych po prostu pojawia sie temat zarobkow w towarzystwie (nie wychodzi ode mnie)
  • Odpowiedz
@wybacz: Jak gadam z biedą, to unikam tematu zarobków, albo mówię że jest #!$%@?, co z grubsza jest prawdą xD Jak rozmawiam wśród osób zarabiających pieniądze pozwalaące na życie z jakąkolwiek godnością tj. nie wiem 7k netto na łeb+, to zarobki nie są już tematem tabu, neizależnie czy zarabiasz 30k na łape czy te 7.
  • Odpowiedz
@wybacz:
Jak mnie nikt nie pyta, to bym się nie udzielał w takich dyskusjach. A jakby ktoś zapytał wprost, to bym odpowiedział coś żartobliwego, w stylu: "Masz dla mnie ofertę pracy, że potrzebujesz to wiedzieć?". Jak nie będzie odpuszczał, to możesz powiedzieć: "jak ty mi pokażesz swojego pita za poprzedni rok, to ja ci pokażę mojego".

Takie opowieści ile kto zarabia, są bez sensu, ludzie, zwłaszcza po alkoholu wyolbrzymiają swoje zarobki,
  • Odpowiedz