Wpis z mikrobloga

Zagrałem w mapę "Bohaterowie" z #homm2 #heroes2
Heroes 2 to dość specyficzna gra, bo jest praktycznie ciągła walka manewrowa, przy czym komputer chamso oszukuje i wybija wszystkich zwiadowców (nie pamiętam czy nie dostaje też zasobów za darmo?).

Zagrałem nekromantą i ta frakcja niestety mocno kuleje na mapach gdzie nie ma zbyt wiele budynków które dostarczają surowce. Mimo że mapa je oferuje dość blisko.

W jednej z chatek koło środka mapy był czar "death wave", który pozwalał mi wybić mniejszych bohaterów wroga i podbić 2 kopalnie złota. Mając złoto kupiłem siedlisko smoków szkieletów. Niestety próby wysłania jakiegokolwiek zwiadu kończyły się porażką.

Więc zebrałem kilkanaście smoków, trochę wampirów, liczy i wykupionych dzięki dyplomacji druidów (skończyło mi się złoto; dyplomacja jest potężna) podbiłem zamek warlocka na północy. Tam już było prawie wszystko poulepszane, oprócz wieży na czarne smoki. Ale miałem na tyle wysokie dochody, że mogłem sobie to ulepszyć.

Nagle koło mojego startowego zamku pojawił się komputerowy przeciwnik, ale bał się go zaatakować; podbiłem 3 kolejny na północnym wschodzie, a następnie zamek barbarzyńcy na południu (widziałem go całą grę, dzięki wieży). Gracze na południu walczyli między sobą niemal całą grę i czarodziej pokonał barbarzyńcę. Ale co z tego, moja armia złożona z około 9 czarnych smoków i 9 szkieletów wystarczyła.

Na ostatniego przeciwnika wyruszyłem zbierając jeszcze dodatkowe 35 ulepszonych wampirów - przez niemal całą grę nie ulepszyłem ich siedliska bo nie miałem najpierw surowców (komputer mi je zajął i kampił pod zamkiem; jak zacząłem dokupywać smoki szkielety to uciekł), a potem kasy.

Niestety nie było wielkiej bitwy; czerwony komputer po utracie zamku łaził bez sensu po mapie i po 7 dniach opuścili go bohaterowie.

Sama mapka wygląda jak logo heroes2 - moim zdaniem układ dróg jest taki sobie.

Brakuje nieco przycisku "czekaj" jak w Heroes3. Z drugiej strony tutaj czary (ten death wave z chatki + piorun) są o wiele mocniejsze - wrogich bohaterów można rzeczywiście kosić czarami.

Wydaje mi się, że sztuczna inteligencja z fheroes2 gra inaczej niż ta z oryginalnej gry.

#tysiacmaph3 #heroesofmightandmagic2
fledgeling - Zagrałem w mapę "Bohaterowie" z #homm2 #heroes2
Heroes 2 to dość specyfi...

źródło: bohaterowie

Pobierz
  • Odpowiedz