Wpis z mikrobloga

Przez te ostrzejsze przepisy z wyprzedzaniem na przejściu zauważyłem po sobie, że mniej się skupiam na tym czy jakiś pieszy zbliża się do przejścia a więcej pilnuję czy jadę w równym tempie co auto obok ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ktoś też po sobie zauważył, że mniej zwraca uwagę na rzeczywiste bezpieczeństwo a więcej skupia się by nie zarobić w głupi sposób mandatu?

#polskiedrogi #prawojazdy #kiciochpyta
SzubiDubiDu - Przez te ostrzejsze przepisy z wyprzedzaniem na przejściu zauważyłem po...

źródło: db32f6b6107fed4a83a0f1d4d22de4965c3a963d

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: Mam dokładnie to samo, przed przejściem zwracam głównie uwagę na to czy auto obok nie jedzie wolniej i czy bagieta nie stoi gdzieś w pobliżu(jak już mocno bym musiał hamować żeby się z tym autem obok zrównać) zamiast na to czy ktoś przy przejściu stoi. #!$%@?.
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: A kto tak nie ma? :D Przecież obserwacja pustego przejścia nie usprawiedliwia ciebie jeśli auto obok (nawet 2 pasy obok) nie zwolni a ty je wyprzedzisz xD
  • Odpowiedz
Ja jeszcze patrze w lusterka, czy radiowóz za mną nie jedzie


@7160:

Ja w ogóle nie patrzę ani w lusterka, ani na samochody obok ani przed siebie.

Wychylam głowę przez okno i wypatruję na niebie policyjnego drona.
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu no i prawidłowo. Jeśli jadący obok ciebie samochód zwalnia żeby przepuścić pieszego to Ty robisz to samo i zatrzymujecie się przed pasami. Wcześniej pewnie byś myślał - o pieszy, ale jest daleko więc zdążę przejechać (°°
  • Odpowiedz
@GladysDelKarmen: Żeby wszyscy tak myśleli. Nie ufam zarówno jak kierowca i pieszy, na 3 pasmówce u mnie jadą jak chcą. Przejdę pierwszy czekam aż następny się zatrzyma bo parę razy mi sru przed nosem przeleciał że nic by nie zostało.
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: Jak dla mnie po prostu nie powinno istnieć cos takiego jak przejście dla pieszych bez sygnalizacji przez drogę o dwóch i więcej pasach w jedną stronę. Problem by się sam rozwiązał.
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu przepisy z wyprzedzaniem na przejściu nie są ostrzejsze bo one były od wielu lat. Zmieniła się jedynie wysokość kar. Ja od dawna stosowałem się do tego, tak samo jak zatrzymuje auto na strzałce. Według mnie to bardzo dobry przepis, bo utrwala nawyk zachowania większej uwagi przed przejsciem.
  • Odpowiedz