Wpis z mikrobloga

Teraz pytanie, na ile wzorował się na judaizmie Hitler:

Co się tyczy nie-żydów, podstawowa zasada talmudyczna mówi, że życia goja ratować się nie powinno, z drugiej jednak strony zabrania się także żydom umyślnego ich mordowania.
Sam Talmud wyraża to w maksymie „gojów nie należy wyciągać [ze studni] ani [do niej] wrzucać”.

Goje rodzą się tylko po to, by nam służyć. Bez tego nie mieliby po co istnieć na tym świecie.

Goje uważani są za skończonych łgarzy i zabrania im się zeznawać przed sądami rabinackimi. Pod tym względem posiadają oni, teoretycznie, status żydowskich kobiet, niewolników i osób niepełnoletnich. W praktyce jednak ich status jest znacznie gorszy, bowiem dzisiaj w pewnych sprawach kobiety żydowskie mogą zeznawać przed sądem rabinackim, który „daje im wiarę”, natomiast gojowi nie uwierzy nigdy.

Judaizm klasyczny zaszczepił w żydach pogardę i niechęć do pracy na roli, jako zajęcia, oraz do chłopstwa, jako klasy społecznej; nienawiść do chłopów, niespotykana wśród innych społeczności, była nawet silniejsza niż ich nienawiść do gojów.

Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie.

Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie.

Talmud wyraźnie zabrania dawania gojom prezentów. Jednakże władze rabiniczne zakaz ten uchyliły, ponieważ między biznesmenami przyjęte jest wymienianie między sobą podarunków. Ustanowiono więc, że żyd może wręczyć swemu „znajomemu gojowi” prezent, ponieważ nie będzie to traktowane jako dar, lecz jako forma inwestycji, która w przyszłości może przynieść pewien zysk. Wręczanie prezentów „nieznajomym gojom” jest zabronione. Reguła ta rozciąga się również na dawanie jałmużny.

Zgodnie z halachą żydowi nie wolno dopuścić (o ile potrafi temu zapobiec), by jakikolwiek goj został mianowany na najskromniejsze nawet stanowisko, dzięki któremu mógłby sprawować władzę nad żydami.

Ja mam wrażenie, że Hitler skopiował pomysły żydów i ich prawa zastosował przeciwko nim.
#izrael #wojna #niemcy #hitler
  • 11
@Pabick: nie wiem na ile on się wzorował ale oni na nim wzorują się idealnie wydzielili Palestynie getto bez pitnej wody i perspektyw a teraz ich niszczą co do nogi piękny przykład jak w 80 lat ofiara stała się oprawcą
@BayzedMan: drugi, jak nie pomoże trzeci i tak dalej i tak dalej. Holocaust to jest wymysł żydostwa tak jak teraz te ataki na Izrael na tę techno biesiadę. Wszystko im się jakoś dziwnie za niedługo będzie zgadzać w interesach.
chrześcijaństwo dało światu uniwersytety i postęp w nauce. Wielu duchownych było znanymi naukowca mi jak np Mendel. Bez Chrześcijantwa byś był sto lat za murzynami


@ziko100: to że chrześcijaństwo dało światu uniwersytety i postęp w nauce, nie znaczy ze ewolucyjnie powinno wymrzeć drogą naturalna na rzecz laicyzacji. Rola religii na dziś dzień powinna przeminąć, było minęło, jakieś tam zasługi ma, ale nic nie trwa wiecznie, nic nowego nie wprowadzają i tylko