Wpis z mikrobloga

#praca Czy warto zostać programistą czy na rynku jest już przesyt? Poświęcając godzinę dziennie na naukę, czy jest możliwe nauczenie się języka programowania w 0,5-1 rok? Jakiego języka najlepiej się nauczyć? #pracait #programowanie
  • 31
  • Odpowiedz
  • 5
@3x32 dla godzinki dziennie to nie opłaca się komputera uruchamiać. Jak już opanujesz język i zaczniesz klepać jakiś kod, to musisz się wyróżnić spośród 500+ innych kandydatów, a najlepiej to zrobić mając mniej niż 26 lat i status studenta.
  • Odpowiedz
@3x32: 1. już się nie oplaca, za dużo świń przy korycie.
2. Xd w tym tempie to ci zajmie to 5-10 lat a nie 0.5-1 lat. Co ty myślisz, że programowanie to jest kurs obsługi wózka widłowego?
  • Odpowiedz
@3x32: a dlaczego chcesz zostać programistą? Jak to za sprawą informacji o łatwej kasie, to dawno jest to już nieaktualne
  • Odpowiedz
@ly000: nie rób z programowania jakiejś mistycznej wiedzy lol u mojego kolegi w firmie jest koleś który się przekwalifikował z kucharza inny pisał z błędami a byli w stanie zrobić stronki i ktoś to chciał , czasem to wywyższanie się jest aż śmieszne
  • Odpowiedz
@Linnior88: nie wiem gdzie ten twój kolega kolegi pracuje, ale to musi być jakiś cyrk, a nie firma programistyczna. u mnie 99% ludzi ma mają wyższe wykształcenie informatyczne. zwyczajnie trzeba się sporo nauczyć, żeby pracować w zawodzie, w którym płacą ci głównie za wiedzę i to dotyczy 2137 innych profesji. żeby zostać lekarzem trzeba 6+ lat studiów, architektem - 5 lat studiów, prawnikiem - 5+ lat studiów, inżynierem mechanikiem - 3.5-5
  • Odpowiedz
@ly000: no to widzisz ile ta praca jest warta jeśli inne zawody muszą studiować a ten poprostu nie i tyle
W Niemczech też tak jest że lekarz prawnik inżynier budownictwa muszą studiować ale bankier czy programista nie bo ich odpowiedzialność nie waży na czymś życiu elo
  • Odpowiedz
@ly000: ps wylewa się z ciebie jakiś kompleks wyższości i to pewnie jeszcze bezzasadny bo znam 2 kolesiów w IT którzy rzucili studia po roku i są devopsami za 50 k nie zniechęcaj innych lol
  • Odpowiedz
@ly000: zaskoczę cię w żadnym normalnym kraju nie musisz studiować prac , gdzie nie zależy od tego czyjeś zdrowie życie itp
Wystarczy zwykle przyuczenie
  • Odpowiedz
@ly000: taki inżynier lotnictwa czy budownictwa musi być dokładny co do joty żeby nie zabić tysięcy ludzi IT nie ma takiej odpwiedzialnosci więc nie ma obowiązku studiować w tej branży
  • Odpowiedz
@3x32: gdzie usuwam komentarze schizofreniku?
a tej sraczki wyżej nie mam zamiaru czytać, dawno wrzuciłem ją na czarną listę.
  • Odpowiedz
  • 3
@Linnior88 niektórzy tutaj piszą stronki do jakichś sklepów ogrodniczych czy innych przedsiębiorstw zajmujących się produkcją papieru toaletowego, a zachowują się jakby pracowali dla NASA. Padło nawet kiedyś stwierdzenie, że potrzeba minimum 130 IQ, żeby być programistą.
  • Odpowiedz
@ly000: trudno uwierzyć że ktoś z tak niskim poziomem skończył jakieś studia , widocznie sam jesteś tym faktem zaskoczony że aż robisz z tego jedyne osiągnięcie , poor little thing
  • Odpowiedz
@sidsfd: dosłownie o to chodzi WIELKI PAN PO STUDIACH boi się że go wygryza bootcampowcy xD to jaki on musi mieć poziom i jakie stronki klepie że się ich boi xD
Najgorsze że on jest taki "mądry lol" ,że ma ludzi bez studiów za głupszych a jednocześnie sra się przed nimi jakby właśnie do tego NASA mieli wstąpić xD kocham satyrę tego portalu
  • Odpowiedz
@ly000 Wyższe wykształcenie informatyczne, żeby potem klepać crudy, gdzie tak naprawdę liczy się praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. Programowania, poza jakąś niszą dla jajogłowych, to nie jest praca w cernie, gdzie najlepiej mieć doktorat i osiągnięcia w nauce, tylko nudna robota manualna z wysokim progiem wejścia ze względu na trudność znalezienia pierwszej pracy.
  • Odpowiedz