Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Balonowy21: czy chcę powrotu do czasów, kiedy inflacja nie była dwucyfrowa a ja nie musiałem się zastanawiać czy z miesiąca na miesiącu nie będę musiał nagle płacić o połowę więcej za te same towary?

no zgadnij....
  • Odpowiedz
Czy naprawdę chcemy powrotu do tych czasów?


@Balonowy21: Jeszcze jak.

Ja akurat wtedy juz pracowalem a nie u mamusi na garnuszku siedzialem. Nie narzekalem.

Gwno wiecie a sie wypowiadacie. Tutaj protip dla oficera prowadzacego - postaraj sie bardziej bo z takiego narybka pozytku nie bedzie.
  • Odpowiedz
  • 0
@mateos11: Zarabiam dobre pieniądze, więc to chyba o sobie może mówisz.. Natomiast boję się, że po dojściu do władzy koalicji chaosu będą o wiele gorsze warunki pracownicze, a może i strace prace bo będzie znowu bezrobocie 14%..
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: Kogo masz na myśli mówiąc oficer prowadzący? Bo nie rozumiem do czego pijesz.. Ja też wtedy już pracowałem i pamiętam, że musiałem wyjechać z Polski do Niemiec i wielu moich znajomych obrało podbma drogę bo nie było perspektyw..
  • Odpowiedz
@Balonowy21:

Czy dojscie do władzy Donalda Tuska to powrót do czasów, w którym placa minimalna była podwyższana o 50 złotych, a pensje były głodowe?


nie, bo obecnie mamy dwucyfrową inflację cymbale
  • Odpowiedz
Ja też wtedy już pracowałem i pamiętam, że musiałem wyjechać z Polski do Niemiec


@Balonowy21: No popatrz ja nie musialem. Ciekawe dlaczego. Zaden ze mnie programista 15k, lekarz, prawnik czy inny taki. Zwykly elektryk po technikum (nawet studiow nie mam). I nie musialem wyjezdzac. Ciekawe dlaczego ja nie musialem a Ty musiales.
  • Odpowiedz
Przypomnijmy, że ludzie zarabiali wtedy nierzadko 5 zł/h..


@Balonowy21: wtedy, czyli kiedy? W 2007? To było ponad 12 lat temu, trudno, żeby wtedy był wyższe pensje, niż dzisiaj. Za to inflacja była znikoma, momentami nawet ujemna. Dziś cieszymy się, że jest "tylko" 8% wzrost cen xD
  • Odpowiedz
  • 0
@sznioo: Ale wiesz, że ta inflacja geniuszu jest spowodowana przez wojnę na Ukrainie, czyli tak zwana putinflacja?.. W każdym innym kraju europejskim jest wysoka inflacja, a nawet wyższa niż w Polsce, bo Zjednoczona Prawica wprowadziła tarcze antyinflacyjna..
  • Odpowiedz
  • 0
@mateos11: Nie oglądam tvp info tylko wyciągam sam wnioski jak było kiedyś, a jak jest dziś. A pracowałem już od 2011 roku, więc przestań gadać bzdur o jakiś kieszonkowych..
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: Zostałeś w Polsce jako jeden z nielicznych, może nie miałeś punktów zaczepienia, tego nie wiem, nie znam twojej historii kolego. Natomiast znam wśród swoich znajomych ogromne ilości, które wyjechały w czasach Po-PSL, a wrócili za czasów Zjed oczonej Prawicy, bo były perspektywy..
  • Odpowiedz
Zostałeś w Polsce jako jeden z nielicznych, może nie miałeś punktów zaczepienia, tego nie wiem, nie znam twojej historii kolego


@Balonowy21: No to moze Ci naswietle.

Wyjechalem mieszkac do niemiec w roku 2005. Wtedy jeszcze mielismy zamkniety rynek pracy i o prace nie bylo latwo. Mimo ze mialemzamendowaniew niemczech i bylem zarejestrowany w ichnim uredzie pracy. No ale byly jszcze ograniczenia. Wiec wrocilem po pol roku bo takie byly ustalenia -
  • Odpowiedz
  • 3
@Balonowy21 pojawiasz się 4 miesiące temu i wrzucasz same wpisy o Tusku i totalnej opozycji i wspominasz, że nie interesujesz się polityką. Kogo chcesz oszukać, że nie jesteś trollem?
  • Odpowiedz