Wpis z mikrobloga

#korposwiat #pracbaza #big4 Młode roczniki są bardzo śmieszne. Dzisiaj '99 podszedl na open space do managera i powiedział ze albo pierwsze dwa tygodnia listopada będzie mieć wolne a potem home working do końca roku albo jutro rzuca wypowiedzenie xD. Pulsujących zawołam jutro z rozwinięciem sytuacji.
  • 135
  • Odpowiedz
@szklarskaporeba: Będzie śmiesznie jak dostanie to co chciał a tobie zrzednie mina ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie jest tajemnicą że ludzi do pracy obecnie brak, rekrutacje się przeciągają, a młodsi coraz głupsi i bardziej roszczeniowi.
  • Odpowiedz
  • 1501
@szklarskaporeba: No i w sumie szanuję, rzuca swoje warunki a to czy mu się uda czy nie uda to inna kwestia. Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana na HO ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szklarskaporeba: Świeża sytuacja od znajomego z zespołu, jego współpracownik, dostał oferte exitu z pensją o 50% wyższą, poszedł do menago, położył wypowiedzenie na stół i powiedział, że albo wyrównują, albo #!$%@?, zespół go wyśmiał bo jak to tak poza widły dla stanowiska, kosmos itd. No i chłopak dostał kase i został xD, ale nie był zbyt kumaty i wszystko wyśpiewał reszcie zespołu. Teraz wszyscy pozostali poszli po hajs i menago ma
  • Odpowiedz
  • 76
No i dobrze robi, niech próbuje. Co on ma być wierny jakiemuś korpo z góry założonymi możliwościami?
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam: byłem w identycznej sytuacji (top performer ale podwyzki brak), tylko z tym że zaczynałem pod koniec pandemii i u mnie się zgodzili ( ͡ ͜ʖ ͡). Na rozmowie w prawdzie mówiłem im że relokacja (~100km) wchodzi w grę ale przez wzrost cen najmu (~pierwsze miesiące wojny na Ukrainie) i po podliczeniu uznali że więcej stracą jak będę na ~10 przyjeżdżał i był zmęczony na dzień
  • Odpowiedz
@krash: Bo teraz jest pierwszy do #!$%@? xD. Menago #!$%@? opór, bo wszyscy zwalili mu się na głowię. Po części sam sobie winien, bo mógł nie dawać takiej podwyżki, ale myślał, że chłopaczek sie nie rozpruje xD
  • Odpowiedz
  • 207
@DeoLawson: No jak do #!$%@? jak dostał podwyżkę żeby zostać. Jeśli udało mu się dorwać ofertę 50% to znajdzie następną. Ja gardzę takimi osobami co robią wielka tajemnice z zarobków. Jak ktoś mnie pyta od razu mówię i dużo ludziom pomogłem teraz są w innym lepszy miejscu
  • Odpowiedz
@DeoLawson: No tak bardzo brakuje ludzi, że wywalają ich z kolejnych korpo :)

Nokia, Credit Suisse itd. Rekrutację w wielu miejscach wstrzymane, ale tak w każdym korpo potrzebują ludzi na już xd

Ofert mniej niż było do niedawna. Do mnie do firmy jak wczesniej był problem tak teraz CVki przychodzą nawet jak rekrutacji nie mamy otwartej bo szukają ludzie.
  • Odpowiedz