Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zastanawiam się co mam zrobić. Kończę za rok 50 lat, prowadzę firmę budowlaną. W miarę mi się powodzi, średni dochód za 2022 ~2.2mln, najgorszy jaki miałem to ~700k.
Tylko myślę co dalej. Co z rodziną.Mam jednego syna, lat 25. Oczywiste jest że przekazałbym firmę jemu, ale wstyd się przyznać, ale strasznie go z żoną rozpuściliśmy. On nie potrafi nią zarządzać. Prôbowałem go wciągnąć w interes, zabierać na rozmowę z kontrahentami, ale jemu się nic nie chce.
Raz zostawiłem mu na 2 tygodnie ekipę do przypilnowania, cały czas leżał i mało co robił, pracownicy skarżyli mi się że traktował ich z pogardą i dzwonili co mają zrobić, jak ten do nich wypalił że „będą siedzieć tak długo aż on im powie że mogą iść”, czy będą mieli standardowo zapłacone za te nadgodziny etc.
Jedynie trwoni pieniądze. Na zakończenie technikum kupiłem mu mercedesa cl55 bo chciał, No może coś mu się tez od życia należy. Rozwalił po 3 miesiącach. Nie jakoś mocno, ale pogięte podłużnice - poszedł na złom. I co? Przychodzi do mnie że on potrzebuje nowe auto i odkuje sobie jak oddamy inwestycje.
Przyznam że wpadłem w śmiech jak usłyszałem „oddamy” jak on do tego ręki nie przyłożył. Totalnie nic mu się nie chce.
Jak przejmie firmę za ileś lat i ją zatopi, to jednocześnie pociągnie nas - tzn. mamy jakieś oszczędności, dochód z wynajmu wiec sobie z żoną poradzimy, ale nawet nie będziemy w stanie mu pomóc w razie godziny W.
Zabrzmie jak podły ojciec, ale najchętniej za jego podejście bym mu jej nie dał, ale to chyba największa głupota jaka môgłbym zrobić. Pytanie jak go uchronić przed popadnięciem w długi?
Co ja mam zrobic?

#pytanie #pracbaza #biznes #rodzina #firma



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: daj mi milion, niech postawi na jakieś pewniaczki od typerów z tik-toka i pomnoży majątek, tylko debil by chodził po budowach w czasach gdy możesz budować swoje imperium finansowe pracując po 2-3 godziny dziennie z telefonu.
  • Odpowiedz
wez sobie managera, ze jak nie bedzie okreslonych zyskow to manager odkupuje firme po z gory okreslonej na poczatku cenie...
albo po prostu sprzedaj i kup wiecej nieruchomosci, moze zdyfersyfikuj kraje

on nie studiuje niczego na kozminie, nic?

Mozesz z niego sternika morskiego zaglowek zrobic to bedzie musial sie oswoic z dowodzeniem ludzmi
  • Odpowiedz
@mirko_anonim już za późno, #!$%@? sprawę, nic się nie da zrobić.
Jak typ w wieku 25 lat nie zna odpowiedzialności, dyscypliny, pracowitości ani choćby przyzwoitości to już nigdy tych cech nie nabierze. Oddac mu firmę to za 2 lata będzie bankrutem i grubym dłużnikiem i nie dość że postąpisz na jego niekorzyść to jeszcze będziesz obserwował upadek pracy swojego życia.

Tak to jest - jak się bachora rozpuszcza, daje wszystko, nie wymaga
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: kieszonkowe 5 koła, za rok 4 koła, potem 3 koła. Spakuj go dziś i nie ma powrotu. Za rok pójdzie do Amazonu, rok popracuje i wróci odmieniony. Musisz być twardy albo Cię zatopi. Miłość to czasem są trudne decyzje.
Ojciec z tej strony też.
  • Odpowiedz