Wpis z mikrobloga

Wyjeździłem 20h na kat A i nie zaliczyłem wewnętrznego dzisiaj (,) nie daję rady z wolnym i ósemką po przesiadce z 300 na 600.
na 300 fajnie się robiło bo reagowała instant na ruchy ciałem żeby zmienić balans, a na 600 moje ruchy nie robią zbytnio wrażenia i mnie #!$%@? siła odśrodkowa czy jakaśtam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

anyway, jak robiliście prawko na motor to pocieszcie mnie pisząc że też musieliście brać godziny doszkalające przed egzaminem masowo bo czuje się jak debil (°°

trochę psycha siada, bo jakbym zaliczył wewnętrzny dzisiaj to bym złapał ostatnie 2 sloty na egzamin w moim mieście, jutro już raczej ich nie będzie xd

doszkalałbym się oczywiście, ale już na luzaku mając zwolniony PKK...

#prawojazdy #prawojazdya #motoryzacja #motorsport
  • 9
  • Odpowiedz
@villager: To ja cię pocieszę. Robiłem egzamin przy 3 stopniach i pokłóciłeś się z egzaminatorką ze przy takim zimnie to niech mi przełoży egzamin, a ona nie chciała.

W końcu postanowiłem że przynajmniej pojeżdżę po placu żeby chociaż coś tam poćwiczyć.

No i taki nieogarnięty, zmarznięty zacząłem jeździć na #!$%@? …. I zaliczyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@villager: ja to tym mniejszym motorkiem to sobie nie radziłem bo miał bardzo duży zryw przy minimalnym gazie. Po prostu szarpał przy powolnej jeździe

Wspomagałeś się tylnym hamulcem? On bardzo dużo daje. Ja byłem nierozciągnięty i wolny też mi wychodził dobrze ale wspomagałem się tylnym i jakoś przejechałem

8 to prawie banał. Wjeżdżasz na obrotach jałowych i tylko przekładasz motocykl.

Mam nadzieję że nauczyli Cię kłaść motor pod sobą a nie
  • Odpowiedz
  • 0
Wspomagałeś się tylnym hamulcem? On bardzo dużo daje. Ja byłem nierozciągnięty i wolny też mi wychodził dobrze ale wspomagałem się tylnym i jakoś przejechałem


@cwlmod: właśnie dzisiaj czytałem przepisy i ku lekkiemu zaskoczeniu nie ma tam zakazu używania sprzęgla ani hamulca, błędem jest jedynie podparcie się nogą. mój motocykl bez sprzęgła jedzie 12kmh, to prawie jak rakieta :/

generalnie nie sugerował mi w ogóle prób pokonania ósemki z mniejszą prędkością, jedynie
  • Odpowiedz
  • 0
@cwlmod: też mi próbował pokazywać mocno żebym trochę przełamał swój strach i zacieśnił zakręt, demonstrując że przy 12kmh mega trudno się #!$%@? nawet przy ciasnym zakręcie, ale jednak świadomość że #!$%@? się na tym to 90% że złamiesz nogę, też siedzi w mojej głowie xD
  • Odpowiedz
@villager patrz z wyprzedzeniem tam gdzie chcesz jechać serio pomaga z ósemką, kolana dociśnięte do motocykla, w momencie skrętu z lewo prawą stopą dociskasz ten element gdzie trzymasz stopę a jak skręcasz w prawo to dociskasz lewą. Te 3 rzeczy mega pomagają. Zmień instruktora. Z jakiego miasta jesteś?
  • Odpowiedz
  • 0
@Evarrrez: no właśnie po dzisiejszej lekturze youtuba też zwróciłem uwagę na dociskanie tej stopki zewnętrnzej, a mi instruktor o tym nie mówił w ogóle :/ #katowice

ogólnie wiem że jakbym tam wrócił z marszu na doszkalanie to by było to samo, zrobię sobie 1-2 dni przerwy na obejrzenie wszystkich materiałów na youtubie i bogatszy o tą wiedzę wrócę.
a co do wolnego slalomu, na youtubie praktycznie nikt go nie robi przy
  • Odpowiedz
@villager szkoda, że nie Wawka. Ja z półtora miesiąca temu zdałem za 1 i mam super instruktorów i nie ma #!$%@?, że byś nie zdał. Wolny slalom robisz po prostu na 1 i tyle, szybki na 2. Ósemki nie rób używając pół sprzęgła czy hamowania, bez sensu totalnie, ona nie jest trudna jak zastosujesz się do tych 3 rad wyżej
  • Odpowiedz
@villager: Ja się przesiadłem z 125 (4 msc doświadczenia) na 600 i mnie słuchała jak dziwka alfonsa ;) nie nauczono Cię jeździć i dlatego motocykl jedzie gdzie chce
  • Odpowiedz