Wpis z mikrobloga

#internet #ps5 #ps4 #pcmasterrace #komputer #netia

Cześć wszystkim,
Kończy mi się umowa z Netią i mam dwie możliwości wyboru:
1) Zostaje przy obecnej ofercie 150mb/s - 48zl
2) Zmieniam na 600mb/s dopłacając 10zl - 58zl na msc

Jeżeli używam internetu jak zwykły kowalski, czyli ściąganie gier na PlayStation/steam, używam platformy streamingowe to warto zmienić prędkość?

Oprócz szybszego ściągania gier będę miał jakieś wartości dodane? Warto nie warto?
  • 28
  • Odpowiedz
@robertx 150 wystarczy ale jak sciagadz grę ktora ma 40-70GB to fajnie mieć 600 xD ewentualnie jesli nie robisz tego pare razy w mieaiącu to wystarczy troche cierpliwosci. Ja bym bral 150
  • Odpowiedz
@gawix: Jak masz starą umowę to zapewne nie ma w niej tzw. "klauzuli inflacyjnej" jakie sobie teraz operatorzy dodają do nowych i przedłużanych umów. W praktyce będą Ci mogli podnosić cenę w trakcie trwania umowy o np. wskaźnik GUS a Ty nic z tym nie zrobisz.
  • Odpowiedz
@gawix: Teraz każdą gierkę można liczyć jako 50GB. Chociaż zdarzają się takie po 100-150GB. Czas ściągania typowej gierki 50GB na Twoim starym necie to 1 godzina 6 minut vs 11 minut na nowym. Gra 150GB to już 3 godziny 20 minut vs 33 minuty.

Więc według mnie różnica warta dopłaty 10 zł.
  • Odpowiedz
@Horvath założyłeś że serwery będą wyrabiać.

Na Xboxie jest na to szansa ale nie pamiętam kiedy ostatnio na ps4 pro pobierało mi szybciej niż 150 mb/s, zazwyczaj jest grubo poniżej stówy.
  • Odpowiedz
@open_or_die: Zakładam, że będą wyrabiać, bo u siebie mam 1gbit i jeszcze nie miałem sytuacji, żeby nie wyciągało co najmniej 100MB/s czyli 800mbit. Co prawda opieram się tylko o Steama, Epica i Xboxa. Z PS pod żadną postacią nie miałem styczności.
  • Odpowiedz
@gawix: Musisz też wziąć pod uwagę, że obecny router może być niewystarczający do takiej prędkości i pewnie zaproponują Ci "fajne" urządzenie za dodatkową opłatą ( ͡° ͜ʖ ͡°). Chyba że ma wystarczającą przepustowość to nie ma tematu, i w cenie paczki chipsów i piwerka masz 4 razy szybsze łącze.
  • Odpowiedz
@gawix: Ja bym zostawił 150mbps, dostawcy często po pewnym czasie podwyższają i tak pakiet - ze względów logistycznych, bezkosztowo. W Inei miałem pakiet za 50 czy 60zł z internetem 150mbps i telewizją (pakiet był w promo taniej niż samo łącze). Co roku podwyższają prędkość, aktualnie jest 300/300 symetryczne, w tej samej cenie (+ telewizja). Zdziwieni że dzwonią i za 20zł wiecej nie chce "szybszego łącza" ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz