Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem tego narzekania na kryzys w IT. Wpisuję "java developer" na pracuj i wyskakuje 11 stron z ofertami za minimum czterokrotność średnich polskich zarobków.

To ma być ten kryzys? W mojej technicznej branży oferta pracy za 15-20k zdarza się raz na miesiąc, a ofert pracy w ogóle to jest max kilka w jednym momencie.

#praca #pracait
  • 22
tak, nie wiem ile technicznie np siedzisz w bankowosci ale wyobraz sobie 15 roznych systemow rozproszonych ktore zarzadzaja wszystkimi danymi klienta na rozne sposoby.


@bb89: A to akurat typowy problem z którym się mierzę w życiu zawodowym, tylko że ja jestem hardwareowcem i rozwiązuje to za pomocą platform integracyjnych, tj. PSIM ;) Taka moja niszowa specjalizacja

Ale opis rozumiem, brak standardowej implementacji rozwiązań --> tysiąc sposobów, na co może być coś
@Yuri_Yslin po inzyniersku tak, ale zarząd na myśl o wydawaniu np pół miliona na nowe rozwiązanie na 120% odpowiedzą ze po co jak działa xD. Zazwyczaj są pojedyncze osoby do supportu ale ja mowie o sytuacji kiedy rozwijasz to bagno o nowe ficzery i naruszasz istniejące rozwiazanie które się sypie przy każdym dotknięciu