Wpis z mikrobloga

Chomik, świnka morska, szczur, myszoskoczek, królik, coś innego?
Jakie zwierzę polecacie, proszę tylko i wyłącznie osoby, które miały więcej niż jedno zwierzę z wyżej wymienionych, a więc mają porównanie, a nie jedynie zachwalają swoje.

Ja za dzieciaka miałem chomika, przerażała mnie w nim zerowa interakcja z człowiekiem. Oczekuję od zwierzęcia coś co oferuje kot lub pies czyli że wchodzi w interakcje z właścicielem - przychodzi połasić się, reaguje na pieszczoty, chce siedzieć na rękach, na kolanach, a nie jedynie cały dzień spędza w klatce, najczęściej śpiąc i uaktywnia się nocą. Jednak nie może to być ani pies ani kot, więc szukam alternatywy.

#chomiki #chomiki #gryzonie #szczury #swinkamorska #swinkimorskie #kroliki
  • 9
@Login_login szczur jest fajny. Jest mądry ,czysty i nie hałasuje w nocy. Lepsza samica bo samca trzeba czasem ustawić. Wada ,że żyje krótko i często zapadają na nowotwory. Świnki morskie z kolei źle trzymać pojedynczo bo to jednak zwierzątko stadne i samo wariuje. Do tego nie podobało mi się ,że sra i sika gdzie popadnie ¯_(ツ)_/¯ Chomiki są śmieszne ,ale głupawe i hałasują w nocy.Chciałbym jakiegoś zwierzaka bardzo ale nie mam już
Swiniok zależy jaki charakter się trafi. Moje nie lubią być trzymane na rękach, uciekają przy próbach łapania, ale z kolei jak się podchodzi do klatki to jest fun i zabawa, i interakcja. Odprowadzają jak pieski, są ciekawskie czy coś dla nich się niesie, reagują na komendy proste (oczywiście związane z jedzeniem i smakolykami). Potrafią się bawić pochylnia, kulami z jedzeniem, tunele, itp.

Chomik też był no i mało interakcji tam jakiejkolwiek. Siedział
@Login_login: szczur czy świnia muszą być co najmniej w parze trzymane. Trzymanie samotnego szczura to zbrodnia, pomimo że niektórzy piszą "ale on tak fajnie się ze mną bawi, na pewno nie jest smutny". Szczury śpią w ciągu dnia, więc wstając rano do pracy raczej nie pomiziasz go w klatce, ale już na wieczór koło 18-19 raczej da radę. Częściowo godziny aktywności ryjów da się wyregulować porą karmienia :) Im wcześniej
Dzięki za odpowiedź.

Im wcześniej wykastrujesz szczura tym lepiej, więc przygotuj się tam ja jakiś wydatek na starcie.


@CherryJerry: Lepiej samca czy samiczkę - pytam w kontekście charakteru i interakcji z człowiekiem

jeszcze nie sikały pod siebie w klatce


@CherryJerry: ale że tylko w klatce, czy potrafi popuścić gdy jest w trakcie pieszczot na kolanach?