Wpis z mikrobloga

@ziomus13: bo jest często lepszy, dużo tańszy i zawsze pod ręką (kto w domu nie ma jajek i oleju, a robota to max 2 min), tylko jakbyś robił to ja polecam jednak zamiast 3 żółtek dać 1 jajko, wtedy będzie miał fajną, gęstą konsystencję i musztardy, czosnku to malutko, chyba że lubisz
@ziomus13: blender ręczny, ja mam taką najzwyklejszą końcówkę do miksera i jest jeszcze lepsza, bo ma tak #!$%@? obroty, że majo się robi w max 10 sekund po włączeniu. Ta pani fajnie pokazuje co i jak, od tego momentu zaczyna, ja polecam 1 małą łyżeczkę musztardy i 1 mały ząbek czosnku (najlepiej już wyciśnięty), no i w ogóle na ile ma być słodki/kwaśny to już kwestia twojego gusty, ja daję 1
rzaden_problem - @ziomus13: blender ręczny, ja mam taką najzwyklejszą końcówkę do mik...
Mi każdy majonez smakuje


@PawelW124: mnie też. Każdy, z wyjątkiem kieleckiego, najgorszego, najbardziej przereklamowanego produktu spożywczego dostępnego w sklepach. Powinni go sprzedawać jako test na kowid. Jesteś w stanie go przełknąć => nie masz smaku => masz kowid. Jestem pewien, że skuteczność większa, cena w porównaniu do klasycznych testów śmiesznie niska, wynik natychmiastowy.

@Rocky_Zuma_Skye a domowy jest pyszny (pod warunkiem, że nie doda się jakiejś obrzydliwej musztardy, tylko takiej smacznej, a