Wpis z mikrobloga

Czyli źle że sprawdziłem i podzieliłem się informacją? Wszystko źle, wszędzie ludzie szukają jakiegoś spisku.


@uzytkownik2560: Nie no, ja się cieszę ale susge jest to, że ktoś to robi o 3 w nocy XD

Jeśli na produkcie jest napisane artykuł nie jest przeznaczony do sprzedaży a ktoś sobie tym handluje to lepiej siedzieć cicho?


@uzytkownik2560: Tylko pytanie czy to dotyczy sprzedaży między ludźmi, czy sprzedaży w sklepie? Bo jak Ci
  • Odpowiedz
@Reezu:

Taki prosty przykład ryżu w opakowaniach 7,5kg z World Food Programme.

Tutaj link do google większość już nie jest aktualna bo to archiwum graficzne z ukraińskiego OLX.

https://www.google.com/search?newwindow=1&q=site:olx.ua+wfp&tbm=isch&source=lnms&sa=X

Wszystko to jest pomoc która nie powinna iść do odsprzedaży tylko do osoby potrzebującej.

Zobacz sobie jaka jest skala opychania tej pomocy.

OLX:

https://www.olx.ua/d/uk/obyavlenie/predlagayu-ris-v-meshkah-IDTru65.html
u.....0 - @Reezu: 

Taki prosty przykład ryżu w opakowaniach 7,5kg z World Food Progr...

źródło: ryz

Pobierz
  • Odpowiedz
@uzytkownik2560: No okej, ale jak już Ci napisałem, nie jest to ani nielegalne ani nic w tym stylu.

Wszystko opiera się na problematyce moralnej i w tym kierunku musisz na to patrzeć. Czy robią coś nielegalnego? Nie. Czy robią coś niemoralnego? Tak. Czy wojna ich jakoś tłumaczy? A skąd mam wiedzieć XD

Tutaj link do google większość już nie jest aktualna bo to archiwum graficzne z ukraińskiego OLX.


@uzytkownik2560: A
  • Odpowiedz
@uzytkownik2560 to co, przestajemy wspierać Ukrainę bo kilka osób zrobiło sobie z pomocy humanitarnej biznes tak?
Czy jednak napisałeś przy okazji do ukraińskiej policji o podejrzenie przęstepstwa (jeżeli w ogóle)?
  • Odpowiedz
@rimyi: Chciałem tutaj pokazać drugą stronę medalu. Jeśli ktoś nie potrzebuje tego ryżu bo ma swój to powinien dać komuś kto może go potrzebuje. Jak dla mnie to jest obrzydliwe, wojna w kraju a tutaj sobie pomocą handlują i cholera jeszcze wie jak to funkcjonuje w rzeczywistości. Może mam jeszcze tam pojechać im powiedzieć że na ukraińskiej stronie pomoc opychają?
  • Odpowiedz
@TypicznyMaciek: Jeśli słyszy się z oficjalnych źródeł ukraińskich że po przekroczeniu granicy ponad 30% transportów nie dotarło na miejsce, to człowiek zaczyna sobie zadawać pytania. Jeśli w ten sposób to jest rozgrywane to pewnie i drony z różnych zbiórek też tam można sobie kupić na tym OLX tylko ciężej to udowodnić.
  • Odpowiedz
@uzytkownik2560: Cóż, to nadal 70% transportów, które dotarło. Jedyne czego można oczekiwać po tak skorumpowanym kraju jak Ukraina, to że większość datków idzie na prawdziwy cel. Dlatego właśnie wspierać trzeba legitne fundacje i zbiórki
  • Odpowiedz
  • 0
No okej, ale jak już Ci napisałem, nie jest to ani nielegalne ani nic w tym stylu.


@Reezu Znasz ukrainskie prawo czasu wojny? Może istnieje przepis penalizujacy takie zachowanie. Przy oczywiście założeniu, że mamy tutaj odbywa się jakiś podejrzany proceder.
  • Odpowiedz
@BenAli: A znalazłem coś. Art. z czerwca 2022 roku.
https://oko.press/pomoc-humanitarna-dla-ukrainy-defraudacja

Już 13 marca powstał projekt zmian prawnych zaostrzających przepisy w tej kwestii, a 24 marca Rada Najwyższa uchwaliła ustawę 147146, która uzupełniła art. 201-2 kodeksu karnego o nowy element: „Wykorzystanie pomocy humanitarnej, darowizn charytatywnych lub nieodpłatnej pomocy w stanie wojennym do innych celów, a mianowicie dla zysku lub wzbogacenia osobistego”. Wcześniej sprzedaż humanitarki była klasyfikowana jako „oszustwo” (art. 190 Kodeksu Karnego
  • Odpowiedz
@uzytkownik2560: Oczywiście, że zjawisko istnieje i nie ogranicza się do Ukrainy. Moja sąsiadka alkoholiczka dostawała paczki z mopsu i też sprzedawała 3/4 rzeczy sasiadom i też były to rzeczy nie przeznaczone do sprzedaży.
  • Odpowiedz