Wpis z mikrobloga

Czy ktoś używa monitora ultrapanoramicznego i może się wypowiedzieć jak mu się korzysta? Aktualnie siedzę na 4, 3x 23" i raz 32". Myślę nad zakupem #samsung odyssey g9 49", ale zastanawia mnie jak komfort pracy/grania, gdy nie ma fizycznej separacji ekranów. Łatwo się przestawić, na tylko jeden ekran? Czy taki ekran nie jest już "za duży" do ogarnięcia? Thanks from mountain

#komputery #monitory #pcmasterrace
  • 7
@Przegrywek123: + pytanie bonusowe - jak z wydajnością gier na takim monstrum? Czy technologie dlss obsługują takie dziwne rozdzielczości? Bo mam tylko 4070, to nie wiem czy poszaleję na DQHD xD

@Atreyu o zwykłych, w sensie 4k? Co cię odepchnęło finalnie od G9? 42" rozumiem też zakrzywiony, jak oceniasz pracę/grę na zakrzywionym?
@Przegrywek123: 34" ultrawide miałem zakrzywiony
42" oled prosty - przy 16:9 raz że jest mało zakrzywionych, dwa że nie robi to tam takiej roboty

Przy 4K (G9 przy swojej rozdziałce potrzebuje też dużo soku) 3090 była na styk, 4090 jest "wystarczająca" i tylko tyle. Mówię o graniu na ultra, raczej bez DLSS.

Przede wszystkim zadecydował panel. W momencie kupna nie było jeszcze G9 OLEDa, a G9 i G9 Neo mają mocno
Atreyu - @Przegrywek123: 34" ultrawide miałem zakrzywiony
42" oled prosty - przy 16:9...
@Przegrywek123:
miałem 2x24" 16:9 i zmieniłem na LG jakiś 32" 25:10 - niby fajny, pozornie, ale kurde NIE. Nie mogłem się do tego przyzwyczaić nijak.
To te dwa 24" ustawione pod odpowiednimi kątami były o wiele produktywniejsze.
Postawiłem klasycznego 16:9 ale 43" 4K - i mam na szerokość tyle co te dwa 24' mniejwięcej, ale jeszcze na wysokość dwa razy tyle, i rozdzielczość (zwłaszcza patrząc pixeli na mm^2) mniejwięcej ta sama.
@Przegrywek123: Ja się zdecydowałem na 21:9 bo nie miałem miejsca na 2 monitory, a potrzebowałem więcej przestrzeni roboczej niż zwykłe 2560x1440. Nie żałuję tej zmiany ( ͡° ͜ʖ ͡°) 32:9 byłby już dla mnie stanowczo za duży i pewnie już bym wolał dwa oddzielne. Jak masz miejsce na dwa monitory, to jednak polecam dwa. To daje po prostu więcej pikseli, niż jeden większy ekran.

Czy technologie dlss