Wpis z mikrobloga

Potrzebuję porady od starszych kolegów z #java

Otóż będąc seniorem najwyższa wersja JDK z którą miałem styczność to 11.
Idąc jednak z duchem czasu chciałbym nauczyć się programowania reaktywnego i myślałem o zgłębieniu wersji powiedzmy 17.
Jako że najlepiej uczę się poprzez praktykę to chciałbym napisać jakiś projekt w tej wersji, który przybliżyłby mi go na tyle żebym mógł powiedzieć na potencjalnej rozmowie o pracę, że tą wersję znam.

Możecie coś doradzić? Co napisać mirki?
#programowanie #programista15k #pytanie
  • 7
  • Odpowiedz
@lifapek:

Aplikacja pogodowa:
Użyj WebFlux (od Spring) lub innego reaktywnego frameworka do pobierania danych o pogodzie z różnych serwisów w czasie rzeczywistym.
Wykorzystaj reaktywne biblioteki, takie jak Reactor lub RxJava, do przetwarzania i agregacji danych.
Reaktywny czat:
Stwórz prostą aplikację czatową opartą na WebSockets, w której użytkownicy mogą wysyłać i odbierać wiadomości w czasie rzeczywistym.
Wykorzystaj reaktywne podejście do obsługi połączeń i przesyłania wiadomości.
Reaktywna tablica ogłoszeń:
Pozwól użytkownikom dodawać ogłoszenia,
  • Odpowiedz
@lifapek: naucz się najpierw Reactora - Mono/Flux od prostych zastosowań do coraz bardziej zaawansowanych. W Spring WebFluxie możesz się zakręcić na chwilę, ale nie na długo bo to już legacy technologia. Następnie przejdź do kierunku Kotlin+Coroutines który jest podstawą reaktywnej javy w 2023, bo syntax Mono/Flux na dłuższą metę jest nieutrzymywalny
  • Odpowiedz
  • 6
@Icouldbeyourmom Jeśli nie masz wiedzy że będziesz pracować z tą konkretną technologią to darowałbym sobie reaktywnosc a bardziej skupił na wątkach wirtualnych które rozwiązują barszo dużo problemów przez których ludzie szli w reaktywnosc
  • Odpowiedz
@lifapek: Moja rada to inwestycja w inne umiejętności: chmura jakaś, kubernetesy, backendowe tematy (kolejki, kafki itp) - to jest bardziej oczekiwane niż konkretne wersje, bo różnice w wersjach nie są bardzo duże
  • Odpowiedz