Wpis z mikrobloga

#gry #steam
W opcjach Steam mam ustawione włączanie ze startem systemu i mam włączone automatyczne aktualizacje.
Odpalam komputer bo chcę sobie pograć, w międzyczasie zanim odpalę interesującą mnie grę to coś robię na komputerze przez kilkanaście lub kilkadziesiąt minut.
W końcu odpalam grę i co widzę? pobieranie aktualizacji i muszę czekać.
To tak ma być czy da się to jakoś przestawić w opcjach?
  • 4
@bigbuck: są dwie opcje zależne ale tobie chyba chodzi o to, że gdy chcesz odpalić grę ta ściąga aktualizacje do bieżącej wersji? To by oznaczało, że po prostu zostały wydane jakieś poprawki i gra je pobiera przed startem (ale to nie powinno dziać się co chwila).

Pierwsza interesująca cię opcja to pobieranie w trakcie rozgrywki - ale to tyczy się jedynie tego, że gdy w coś grasz, Steam ma pozwolenie na
Pobierz LITWIN - @bigbuck: są dwie opcje zależne ale tobie chyba chodzi o to, że gdy chcesz o...
źródło: 2023-10-29_02-06-03
@bigbuck: drugą interesującą opcję znajdziesz po kliknięciu prawym na nazwie gry i wejściu w zakładkę Aktualizacje. Tu możesz zwiększyć priorytet aktualizacji poprawek INDYWIDUALNIE DLA DANEJ GRY (by np. ściągały się od razu gdy zostaną wydane - inaczej będą sprawdzane przed samym odpaleniem gry jak dzieje się teraz) plus poniżej przełączanie ogólnego ustawienia z kroku z posta powyżej - do ustawienia per dana gra.

Uogólniając nie powinieneś tego wyłączać - przecież gra
Pobierz LITWIN - @bigbuck: drugą interesującą opcję znajdziesz po kliknięciu prawym na nazwie...
źródło: 2023-10-29_02-06-43