Wpis z mikrobloga

Chciałem sobie kupić #drukarki3d #drukarka3d ale wpadłem w limbo w stylu kupno roweru na forum dla rowerzystów i nagle z podstawowego modelu polecają conajmniej jakąś prusę czy inne bambu za 5000zł xD eh ;-;


@DenNarcoSmurfen: a to wszystko zależy po co chcesz kupić. Czy chcesz kupić i drukować, bo potrzebujesz uzyskiwać wydrukowane rzeczy. To wtedy takie Bambu P1s to jest naprawdę mądre rozwiązanie.
Czy też chcesz mieć hobby, i "bawić się
@hrumque: 5k na pierwszy raz nie chce raczej wydawać, zależy mi na drukarce na której wydruki będą miały jak najmniejsze te "paseczki" z filamentu i w miarę bezobsługowe:P ale nie sądzę żeby to ewoluowało w coś więcej niż hobby gdzie wydrukuje sobie od czasu do czasu jakąś figurkę czy inny badziew
@DenNarcoSmurfen: W takim razie cofam rekomendację. O ile jeszcze tej roboty wcale nie musiałoby być dużo więcej, niż przy fdm, o tyle ten pokój... Są żywice które nie śmierdzą, ale to tak czy inaczej bez dobrego wywiewu nie używałbym tego w pokoju użytkowanym w trakcie drukowania.
@rosomak94: przeważnie jeżeli ktoś sprzedaje prusa to jest już drukarka zajeżdzona, nikt nie kupuje drukarki za 2,5-3,5k aby przedrukować 20kg filamntu i sprzedać za połowe. Osobiście żadnej używanej drukarki bym nie kupił ze średniego i wyższego segmentu. Te drukarki chodzą 24/7 przez większość roku a później ktoś to kupi i to nie działa a tam coś piszczy