Wpis z mikrobloga

#seriale #rickandmorty #serialseries ← nowy tag do obserwowania

Rick and Morty

Twórcy: Dan Harmon i Justin Roiland
IMDb: 9.1/10
https://www.imdb.com/title/tt2861424/
https://upflix.pl/serial/zobacz/rick-and-morty-2017
Sezon 1-7…
Gatunek: komedia, s-f, suspens

Właśnie wychodzi 7 sezon i chyba mogę trochę pooceniać ten serial ;). Opowiada on o perypetiach pewnego przeciętnego chłopaka z liceum Mortiego i jego genialnego dziadka Ricka, którzy byli wzorowani na bohaterach powrotu do przeszłości. Z czasem poznajemy też resztę rodziny i przyjaciół. To co ten serial wyróżnia to dbałość o szczegóły, ogromna wiedza na temat fizyki, chemii, biologii i przebogate nawiązania do popkultury a to wszystko okraszone humorem. I zacznę od końca, bo humor może wydawać się na początku prostaki wręcz kloaczny ale to tylko przykrywka jak to, że to kreskówka (a kreskówki są przecież dla dzieci). Dużo odcinków bazuje na połączeniu ze sobą dwóch albo trzech motywów i bawieniu się konwencją - trzeba znać masę filmów, seriali czy książek aby odnaleźć wszystkie tropy i mnie to strasznie jara, często nawet zatrzymywałem aby zobaczyć wszystkie postacie na ekranie. To czego najbardziej mi brakuje w aktualnym sezonie to porzucenie nauki i nawiązań do niej, bo to przestało występować w wcześniej bywało centralną osią odcinka. Natomiast dbałość o szczegóły i spójność fabularna jest porażająca jak na serial animowany, ale to docenią dopiero osoby które obejrzały kilka sezonów.
Jeśli ktoś jeszcze nie oglądał, albo się odbił, to trzeba obejrzeć aż 6 pierwszych odcinków - jak nie zatrybi to nie ten wibe…

Czy polecam? Ja wręcz napastowałem moich przyjaciół jak oglądałem pierwszy sezon aby też im szybciej zaczęli. To jest wybitny serial (9.1/10) pod wieloma względami, niestety zdaje się mieć świetność już za sobą za co obwiniam wywalenie Justina. Mimo, że serial wychodzi od 10 lat to nadal mu kibicuję i chyba nie ma drugiego takiego żebym po tyle razy widział każdy odcinek. Na moim insta jest pełno zdjęć z motywami, mam figurki, koszulki, komiksy, plakaty, książkę, pluszaki, poduszki, breloki, naklejki, grę na VR a nawet wersję Fluxxa - tak, jestem psychofanem. :)

Oczywiście również dobrze bawiłem się przy innym serialu Dana Harmona czyli Community o czym w przyszłości napiszę.
P.S. Czuję jakbym właśnie pastę napisał.
WLADCA_MALP - #seriale #rickandmorty #serialseries ← nowy tag do obserwowania

Rick a...

źródło: rick

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP:

niestety zdaje się mieć świetność już za sobą za co obwiniam wywalenie Justina


Niczego bardziej prawdziwego dzisiaj nie przeczytam:) plusik
  • Odpowiedz
Pierwsze trzy sezony OK. Później coraz większa breja. Dwa ostatnie sezony wyglądają jak generowane prze AI. Pierwsze dwa miały jakąś konkretną sensowną fabułę a teraz to losowe gówno opierające się na szaleństwie, które nawet nie jest śmieszne. Wcześniej to był naukowo-przygodowy serial a teraz ogłupiająco-miotający się we własnych wymiotach (i tak obejrzą).
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Justina w praktyce nie ma od 2 epizodów, ale zgodnie z tym co deklarowali jego współpracownicy - jego wkład był znikomy już od okolic 4 sezonu - także pytanie który z tych dwóch momentów masz na myśli.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Szczerze mówiąc, musisz mieć bardzo wysokie IQ, aby zrozumieć Ricka i Mortiego. Humor jest niezwykle subtelny i bez solidnego zrozumienia fizyki teoretycznej większość żartów przejdzie przez typową głowę widza. Istnieje także nihilistyczne podejście Ricka, które zręcznie wplecione jest w jego charakterystykę - na przykład jego osobista filozofia czerpie w dużej mierze z literatury Narodnaja Volya. Fani rozumieją te rzeczy; mają intelektualną zdolność by naprawdę docenić głębiny tych żartów, uświadomić sobie,
  • Odpowiedz
Pierwsze trzy sezony OK. Później coraz większa breja. Dwa ostatnie sezony wyglądają jak generowane prze AI. Pierwsze dwa miały jakąś konkretną sensowną fabułę a teraz to losowe gówno opierające się na szaleństwie, które nawet nie jest śmieszne. Wcześniej to był naukowo-przygodowy serial a teraz ogłupiająco-miotający się we własnych wymiotach (i tak obejrzą).


@POPCORN-KERNAL:

Ten serial skończył się na 3 sezonie.

Pozostałe to jakieś popłuczyny w wykonaniu psa.


@open_or_die:

Ale boomerskie
  • Odpowiedz
wraz z odsunięciem Justina ten serial się skończył i sam przestań #!$%@?ć.


@open_or_die: Ale jak się skończył jak dopiero co go wyrzucili i dopiero są 3 odcinki

W 4 sezonie jest jeszcze większy zjazd jakościowy niż w w ostatnim sezonie gry o tron.


@open_or_die: przecież dopiero co odsunęli justina od tego serialu, także się zdecyduj

czy 4 sezon jest taki słaby, nie uważam tak, jak i pewnie większość ludzi

Zgadza
  • Odpowiedz