Wpis z mikrobloga

@Warcomx to jest niesamowite, żyjesz po to żeby się wykończyć nałogiem, robisz sobie straszny syf i dozywasz 54 lat. Aż tylu! I do tego co? Wstajesz z kolan napisać powieść opiewająca cud życia, spełniania marzeń, wiary w to że najgorsze gowno które ci się przytrafi ma głębszy sens.
@Warcomx: ale ty wiesz, że feminatywy normalnie funkcjonowały w języku polskim i dopiero komuchy to zaorały? Możesz lubić komunistyczne podejście do języka i tak też się komunikować, ale nie zakazuj innym pisać jak wola (bo jest to zgodne z regułami językowymi).

Ja mam w dupie, czy ktoś w stosunku do mnie stosuje feminatywy, ale wielu kobietom robi to różnicę - co kto woli, ale nie decyduj za innych.

W skrócie -
@Warcomx: w ogóle śmieszne jest w spierd*linach takich jak OP


@ananasowy: Śmieszne jest to, że nie możesz powstrzymać się od obrażania innych, co z automatu wyklucza cię frustracie z dyskusji. Plus do tego piękna manipulacja XD.
To są wycinki z artykułów JEDNEJ OSOBY - dziennikarki, feministki Piłsudskiej. To, że jakaś feministka wciskała wszędzie gdzie popadnie żeńskie formy nie jest żadnym argumentem na rzekomą powszechność feminatywów w tamtym okresie. ( ͡
@PonuryKos123: płacz dalej xD feminatywy nie były używane przez jedną osobę, więc jedynym manipulantem w tym lokalu jesteś ty. Eliza Orzeszkowa też była tą JEDNĄ OSOBĄ? XD w załączonym obrazku masz wycinek z gazety z XIX wieku, może to też spisek tej jednej osoby? Takich skanów gazet jest masa, niestety wykop pozwala wrzucić tylko jeden obrazek do komentarza, ale wątpię by liczba obrazków mogła takiego szura przekonać do czegokolwiek. Przeproś polonistkę
Pobierz ananasowy - @PonuryKos123: płacz dalej xD feminatywy nie były używane przez jedną oso...
źródło: Doktorka_prawa_-_feminatyw_z_1896_roku
Eliza Orzeszkowa też była tą JEDNĄ OSOBĄ?


@ananasowy: no tak, zapomniałem o tej drugiej feministce. XD
Odniosłem się do tamtego zmanipulowanego obrazka. Rób tak dalej fikołki. Tylko nie zapomnij o telemarku, może ogarniesz to jednocześnie z oddychaniem. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@PonuryKos123: xD przecież twój poziom jest żenujący, za każdym razem jak podam ci przykład to powiesz, że się nie liczy, bo feminiści to pisali. W takim razie może pora na jakąś refleksję. Może polszczyzna została ukształtowana przez osoby sądzące, że kobiety zasługują na nazwy zawodów w rodzaju żeńskim. Wiem, że prawica ma własną wersję historii Polski pisaną żywotami przegrywów-kolaborantów, ale jak widać zwycięzcy niepodległości uważali inaczej.
Ta karuzela #!$%@? lewicowej nowomowy wymyka się spod kontroli XD.


@Warcomx: Szkoda tylko, skończony pajacu, że nie rozumiesz czym jest nowomowa. Nowomową jest, cytując wikipedię "narzędziem (stylu wypowiedzi, quasi-języka) stosowanego przez władzę w państwach totalitarnych, która posługując się stałym zestawem typowych dla siebie określeń, fałszujących rzeczywistość, ma na celu narzucenie swoim obywatelom określonego systemu wartości."

Jak to się ma do feminatywów, które były stosowane w jezyku polskim dziesiątki lat temu i
@ziumbalapl: Zastanawiałem się czy odpisać merytorycznie czy przybrać Twoją prostacką postawę i skomunikować się takim samym językiem, co byś mieć pewność, że zrozumiesz.

Skończony pajac to musiał spłodzić takiego intelektualnego pariasa jak ty, aż szkoda, że w takich momentach faktycznie aborcja na żądanie nie jest legalna i to nie do 12 tygodnia ciąży, a do 18 roku życia bo widząc jaką jednostkę wypluła, matka na pewno by skorzystała z takiej możliwości.
Masz, poczytaj sobie, Gazetę Wyborczą


@Warcomx: Po co? Wg źródeł historycznych feminatywy były stosowane dziesiątki lat temu, nie ma to absolutnie nic wspólnego z nowością, a już absolutnie nic z totalitaryzmami (wtf?)

Jak nie rozumiesz kontekstu w jakim użyłem stwierdzenia "lewicowa nowomowa" to już raczej twój problem aniżeli mój.


Nie rozumiem. Oswiecisz mnie do czego się do odnosi?