Wpis z mikrobloga

mirki, ma ktoś z was mx-5 NA? od paru lat sobie marzyłem o tym, żeby kupić taka i powoli odkładałem sobie na to budżet - ale ceny #!$%@?ły w kosmos i zastanawiam się czy kładzenie 30k na takie auto to nie jest przerost formy nad treścią - pomimo tezy, że nie wszystko co warto się opłaca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
i tak się zastanawiam, dalibyście tyle czy nie - warto?

#mx5 #mazda #samochody #motoryzacja #logikaniebieskichpaskow
  • 8
  • Odpowiedz
@kiedys_bede_bogaty: MX5 zarówno na i nb to skarbonki bez dna, a ceny mają z kosmosu - albo będzie zgnita, albo zajechana, albo z dziurawym dachem. Nadwozia też już stare, ta słynna sztywność i jinba ittai po 30 latach katowania to już tylko wspomnienie. Nie pchaj się w to, serio
  • Odpowiedz
@kiedys_bede_bogaty: Za 30k nie kupisz idealnej NA. Ja w remont NA z 92' włożyłem 80k remontując od podstaw i moim zdaniem, żeby opanować mechanikę i blacharkę na ideolo, żeby tego nie robić co chwilę od nowa to trzeba minimum 40k. No chyba, że będziesz totalnie wszystko sam robił to pewnie za 20k idzie wyremontować. Najgorsza jest blacharka, bo u mnie nawet na łączeniu blach była rdza w środku, mimo że przed
  • Odpowiedz
@dudusbug: Nie wiem jaka łupą miałeś okazję jeździć, ale ja się nie zgadzam. NC/NCFL to najliczniejsza grupa pośród np. Miata Challange i innych okazyjnych Track Day's które dzieją się w Polsce. Jest zdecydowanie bardziej cywilizowane, ma Klimę, ABS, Tempomat, grzane dupy, ksenony i nadaje się świetnie do dayli, torowej jazdy, touge. W NC trzeba uważać na końcówki progów i odprowadzanie z nich wody + tylna belka zderzaka. NCFL podobnie, ale już
  • Odpowiedz
@swcc jak ktoś chce samochód sportowy, a nie cywilizowane daily to się nie pcha w NC. NC jest najwięcej w miasta challange, bo najłatwiej i najtaniej jest kupić właśnie NC, które nie jest gruzem, tak jak 10 lat temu najtaniej było kupić NB. Ja tych MX5 przerobiłem dziesiątki jak nie setki i ciężko między nimi czasami miałem przejść, więc mam porównanie i do łup i do igiełek. Wolę łupę z dziurami w
dudusbug - @swcc jak ktoś chce samochód sportowy, a nie cywilizowane daily to się nie...

źródło: temp_file7560831898674334803

Pobierz
  • Odpowiedz