Wpis z mikrobloga

Zajęcia na uczelni w week 7:55-20:05
Praca od pon do pt 12-18

Myślicie, że wyrobię jak jeszcze wezmę nocki 5dni w tyg? Ma ktoś doświadczenie w czymś takim i jak to wyglądało w praktyce? Chciałabym sobie dorobić jeszcze nockami przez 3-4mies, ale nie wiem czy to nie przesada będzie i czy nie umrę(ʘʘ)
#praca #kiciochpyta
  • 12
  • Odpowiedz
@FalkyFox gówniarz jesteś to 3-4 miesiące spokojnie wytrzymasz.
Mój dziadek za młodu pracował na nocki (fizycznie), w ogóle nie spał po nocce tylko szedł tyrać w polu i pomagać w gospodarstwie cały dzień i znowu nocka. Bywało tak, że po kilka dni w ogóle nie spał i dawał tak radę kilka ładnych lat.
  • Odpowiedz
@FalkyFox Pracodawca ma obowiązek udzielić Ci dni wolnych za studia, 21 dni urlopu szkoleniowego na samo pisanie pracy. Jeśli pracodawca skierował Cię na studia (szkolenie, kurs, cokolwiek) to powinno się to odbywać w godzinach pracy, a jeśli nie ma takiej możliwości to powinien oddać Ci za to dni wolne. Uderzaj do działu kadr ()
  • Odpowiedz
@Wedrowiecwemgle

@bojackHorsemanPatataj brzmi jak bzdura, pewnie kimał na nockach inaczej by nie doczekał bycia dziadkiem. Chyba że tylko w okresie żniw tak tyrał


Co najmniej większą część roku, a to tylko mały niewiele znaczący fragmencik jego życiorysu, którym mógłby obdarować minimum kilka osób. Ale tu postawię kropkę bo nie mam zamiaru przerzucać się z 20letnim wykopkiem wychowanym na jutuberach i love island :D
  • Odpowiedz
  • 0
@Topola_o_Poranku_ Pracuję na zleceniu, nic mi się nie należy xD
@TwojLoginJestLepszyNizMoj właśnie ta na nocki jest bardzo blisko - mam piechotką 10-15 minut właśnie
A w aktualnej nie mam jak pracować więcej w jednym miejscu - bo pracuję w domach osób starszych i albo u jednego siedzę 2h albo u innego 4h, ale dojazdy już we własnym zakresie i tak:/
  • Odpowiedz
@FalkyFox Mnóstwo umów na zlecenie to tak naprawdę umowy o pracę. Jeśli masz przełożonego, ustalone godziny pracy (grafik na przykład) i pracujesz z ludźmi, którzy mają umowę o pracę, to Ty też masz umowę o pracę, a pracodawcy za złe nazwanie umowy i inne związane z tym sprawy grozi kara od 1k do 30k złotych. Pozdrawiam ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 1
@Topola_o_Poranku_ Pracuję u osób starszych w ich prywatnych domach, więc teoretycznie pracuję sama
Nie koliduje to z moimi studiami, praca jest w tygodniu, a studia w weekend
Konkretnego grafiku nie mam, mam dziennie u jednej osoby 4h, ale o której przyjdę umawiamy już indywidualnie z dziadkiem akurat, byle te 4h przepracować

A kolejna, nocki, którą chce wziąć to ochrona obiektu - więc też samodzielnie - głównie kamery i przejście się po korytarzu
  • Odpowiedz