Wpis z mikrobloga

@Camis: Światłowód Inwestycje to tak naprawdę Orange - to jest spółka celowa dla usług hurtowych która jest kijem podparta. A Netia to gówniany operator który nie ma już praktycznie żadnych pracowników w terenie. Jak coś Ci się spierniczy to się nie doprosisz żeby ktokolwiek cokolwiek zrobił w razie awarii. Nie masz u siebie normalnych operatorów którzy fizycznie są właścicielami kabla?
  • Odpowiedz
  • 0
Światłowód Inwestycje to tak naprawdę Orange


@brokenik: Przecież o tym wiem, niestety mam tylko SI z kabli FTTH, do tej pory siedze na koncentryku (Toya). Ale potrzebuje większy upload i dobre trasy a Netia ma bardzo dobre trasy i ping.

Wybór mam dość spory, ale wszystko na kablach SI oprócz Toya ale oni nie maja u mnie światła:
Camis - >Światłowód Inwestycje to tak naprawdę Orange

@brokenik: Przecież o tym wiem...

źródło: 6oJmfer

Pobierz
  • Odpowiedz
Netia ma bardzo dobre trasy i ping


Oooo nie. Nie przez BSA. Pingi średnio ~20-30ms większe niż w macierzystym Orange'u. Słaba jakość i prędkości. Odkąd Netia została przejęta przez Plusa to jest dramat. Ludzie narzekają. To już znienawidzony i słaby Orange jest lepszy.
  • Odpowiedz
  • 0
Oooo nie. Nie przez BSA.


@brokenik: Brat ulice obok ma Netie i sprawdzałem pingi i były ok, dużo lepsze niż na koncentryku Toya, trasy też ok. Za to Orange do Poznania szedł przez zagranicę.
  • Odpowiedz
  • 0
jeżeli sie zdecydujesz na netie to polecam kupić swój router


@Shumitu: Spoko od zawsze używam swojego sprzętu, mam swój HomeLab w domu. Router podłączę do ich OLT, a docelowo kupie swoją wkładkę SFF+ i uruchomię na niej.
  • Odpowiedz
@Camis: Nie zmienisz SN ani ID. Nie ma możliwości zmiany końcówki abonenckiej przy usługach BSA. W przypadku zmiany dostaniesz karę i w najlepszym wypadku dostaniesz wypowiedzenie umowy. Końcówki w sieciach POPC są monitorowane - jak maja Ci monitorować wkładkę jaktam nie masz pełnego OMCI?
  • Odpowiedz
  • 0
A to ciekawe co piszesz, brat ma zmienioną od wielu miesięcy. Wiem że oficjalnie nie można ale wiele ludzi to robi i jeszcze nikomu nic nie zablokowali można poczytać na odpowiednich forach. Są dostępne wkładki w których można zmienić SN i ID, ba są nawet Polskiej produkcji. Przy opcji 2Gbps przy wymienionej wkładce można bez problemu wysycić 2Gbps na jednej końcówce jak mamy sprzęt min 2.5Gbps.

https://trzepak.pl/viewtopic.php?p=554778#p554778
Camis - A to ciekawe co piszesz, brat ma zmienioną od wielu miesięcy. Wiem że oficjal...

źródło: TUdSbeC

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Camis @brokenik Jako technik potwierdzam, w przypadku problemów będziesz sobie w brodę pluł gdyż w przypadku tego operatora nasza odpowiedzialność od strony właściciela infrastruktury jest tylko do ONT.
  • Odpowiedz
@Camis: LeoLabs znam od wielu lat. Znam też osobiście właściciela firmy Leon Marcina Kuczerę - mam i korzystam z ich produktów. Tak jak wyżej napisałem - usługę odbierasz jako usługę hurtową BSA - nie ma możliwości zmiany ONT na inne czy nawet skopiowania danych z ONT ponieważ one nie są dla użytkownika dostępne. Każda końcówka w modelu BSA jest monitorowana przez koncentrator OLT - i pomiędzy końcówką abonencką ONT a OLT
  • Odpowiedz
  • 0
@brokenik: Nie jest możliwe a wiele osób używa od dłuższego czasu bez problemów. Orange przy opcji 2Gbps i 8Gbps używa XGS-PON czyli porty w kartach są po 10/10Gbps. Są screenshoty na forach gdzie ludzie wysycają bez problemu 2Gbps na Orange piszę o jednym urządzeniu. Jak mi założą łącze to ci udowodnię że jest to możliwe i że będzie chodzić bez najmniejszych problemów.
  • Odpowiedz